banner153
banner230

5 Aralık 2016 Pazartesi günü Türk Kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı”nı alışının 82. yıldönümü idi.

CHP’li kadınlar ve CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem (bazılarınız ismini ilk defa duyabilir) Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak bu önemli günün kutlamasını yapmışlar.

Hatta CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci bir basın açıklaması yaparak demiş ki “Aradan geçen 82 yılda, biz kadınlar, TBMM’de sadece 76 kadın vekille yüzde 13 oranında temsil ediyoruz. Nüfusun yarısı olan biz kadınlar, yasalar önünde erkeklerle eşit haklara sahibiz, ancak haklara ulaşmada eşit değiliz.”

Tabi orada toplanan CHP’li kadınlara sorsan “Kadınlara verilen bu hak, kadınlar açısından bir devrimdir” derler, ki öyle demişler.

Şimdi bu açıklamalar ışığında bu devrim niteliğindeki uygulamanın CHP Antalya İl Örgütü’ndeki yansımasına bakalım.

Yahu şu CHP Antalya İl Örgütü’nden çıkıp biri cevap versin!

CHP Antalya İl Örgütü en son ne zaman kadın milletvekili çıkardı?

Kendilerini, seçme ve seçilme hakkını kutlamak amacıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bulan kadınların birçoğu bu sorunun cevabını sanırım bilmiyordur.

Bilselerdi önce kendi örgütlerine özeleştiri yapmaları gerekirdi.

CHP’li annelerim, ablalarım, teyzelerim ve kardeşlerim... Sizin CHP Antalya İl Örgütü’nden en son 81 yıl önce (SEKSENBİR) bir kadın milletvekili çıktı.

Adı da Türkan ÖRSBAŞTUĞ.

81 yıldır CHP, Antalya’dan kadın milletvekili çıkaramadı.

Birileri “eşit temsil ve eşit katılım” naraları atarken hiç aklınıza gelmedi mi?  81 yıldır biz Antalya’da neden temsil edilmiyoruz diye!

81 yıldır bu devrim Antalya’da niçin uygulanmıyor diye hiç düşündünüz mü?

Neden Sultan YEĞEN Belediye Başkanı olamıyor?

Neden Figen ÇALIKUŞU milletvekili olamıyor?

Kadın Kolları Başkanınızın içeriği olması gereken, icraata gelince 81 yılda hiç olmayan basın açıklamasını çılgınca alkışlarken bu soruları hiç kendinize sordunuz mu?

Bilmeyenler için yazalım.

AK PARTİ’nin Antalya’da 2 kadın milletvekili var.

Gökçen ENÇ

Sena Nur ÇELİK

CHP’li kadınlar 81 yıldır Antalya’dan çıkaramadıkları kadın milletvekili çıkardıklarında tarihe geçeceklerini unutmasınlar.

Belki o zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ülkemizin Var Oluşunu Hazırlayan Kadınlarımız Olmuştur” sözü karşılık bulacaktır.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a