banner244

Yerel seçimlerin üzerinden iki hafta geçti.

Antalyalı seçmenin tercih ettiği Muhittin Böcek pazartesi günü mazbatasına aldı, Büyükşehir Belediye başkanlığı koltuğuna oturdu.

Oturur oturmaz da “Benim geriye dönük siyasi bir hesaplaşmam olmaz” dedi.

Seçimi kaybeden Menderes Türel ise, “Antalya’ya hayırlı olsun” diyerek sade bir veda yaptı.

Ancak Antalya’ya büyük katkı sunan, yıllarca belediye başkanlığı yapan ve halk nezdinde sevilen Böcek ve Türel’i karşı karşıya getirmek isteyenler zaman kaybetmeden düğmeye bastı. Daha seçimin ertesi günü tiyatro oyuncusu Orhan Aydın şöyle bir tweet attı: “Antalya Büyükşehir’in yeni başkanı Muhittin Böcek mazbatayı almaya gitmedi, tüm dosyaların içişleri bakanlığı müfettişleri tarafından noter eşliğinde kameraya alınmasını istedi, şu ana kadar Akp’li 4.500 bankamatikçi trolün belediyeye uğramadan maaş aldığı tespit edildi.” Tamamen algı operasyonu olan bu tweete maalesef sorgulamadan inanan bile oldu.

Ardından CHP’de genel sekreterlik görevine kadar yükselen Gürsel Tekin, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Tekin, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Muhittin Böcek tam 4.000 bankamatik memurunun işine son verdi” diyerek resmen bir skandala imza attı. Skandal diyorum zira bu iddiaların hiçbir dayanağı yok, hiçbir belgesi yok.

Tekin’e şunu sormak gerekir: Velev ki böyle bir olay var. Bu kişiler nasıl tespit edildi? Alınlarında mı yazıyordu?

Bir gazeteci dostum iddialar üzerine Gürsel Tekin’i aradı ve kaynağını sordu. Tekin de kaynağının gazeteci Fatih Ertürk olduğunu söyledi. Bunun üzerine arkadaşım bu kez Ertürk’ü aradı ve kaynağını sordu. Peki, Ertük ne yanıt verdi dersiniz? “Bilgileri Gürsel Tekin’den aldım” demez mi?

Buyur buradan yak.

Resmen ağzı olan konuşmuş!

Bunun adı komedi değil de nedir? Komedinin yanında bir de çamur atma olayı var.

Düşünün biri tiyatrocu, biri gazeteci, diğeri ise CHP gibi köklü partide genel sekreterlik yapmış bir kişi. Bu muhteremler yalan, yanlış, dayanağı olmayan belgesiz haberler paylaşarak kamuoyunu yanlış yönlendiriyor. Tek kelimeyle yazıklar olsun diyorum.

Bu kadar vahim iddialar ortalıkta dolaşırken asıl konuşması gereken çiçeği burnunda başkan Muhittin Böcek ise şimdilik sessizliğini koruyor. Ancak bir an önce ortaya çıkıp açıklama yapma zorunluluğu var. Şayet ifade edilen olay doğruysa bunu kamuoyuna açıklamalı. Yoksa da bunu vicdani bir sorumluluk gereği kamuoyuyla paylaşmalı. Böcek’e yakışan bu olacaktır.

Bu arada, Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreterlik ataması yapılmadığı için herhangi bir kişinin işine kanunen son verilemiyor. Aynı şekilde işe alım da yapılamıyor. Bunu da bir not olarak paylaşmak istedim. İyi tatiller.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a