banner153
banner230

Hatırlayın; 20, 30 yıl önce hatta daha da gerilere gidelim her seçim öncesi partilerin genel başkanları ve milletvekilleri miting meydanlarında vatandaşlara ne vaatler verirlerdi.

O yıllarda Antalya için verilen sözlerin en ilk sırasında pamuğun fiyatının yüzde kaç artırılıp ne kadar olacağı vardı. Yolu yapılmayan köylere yol, suyu ve elektriği olmayan yerlere bu şebekelerin döşeneceği vaatleri de yine hemen her siyasetçinin söyleminde olurdu.

Yine o yıllarda hatırlıyorum da telefonun her eve gireceği söylenirdi ki, kuruma müracaat etmemizin 4. yılında eve telefon gelebilmişti. Çevirmeli ‘tıkırıktıkırık’ sesin bitmesi dakikalarca sürüyor, anca bağlanabiliyorduk.

Verilen vaatler haliyle seçim akşamına kadardı, günlerce köy kahvelerinde konuşulurdu. Bir gerçek var ki vatandaş, kendisinin rahat ve huzurlu bir yaşam sürmesi için cumhurbaşkanı, başbakan, bakanlar, milletvekilleri ve belediye başkanlarının sözlerinin takipçisi.

Antalya-Alanya otobanı, Antalya’ya üçüncü havaalanı, kente iki ayrı bölgeden giriş yapacak olan yüksek hızlı tren, kruvaziyer limanlar, yeni çevre yolları büyük maliyetli bu yatırımların hayata geçirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyleyebilirim.

2023 yılında bu yatırımların büyük bir bölümü tamamlanmış olacak. Şehirler duble yollarla birbirine bağlanırken, Antalya’nın ilçeleri de duble yollara kavuşuyor. Geçtiğimiz yıl Elmalı-Korkuteli arasındaki yol karayolları yatırım programına alındı ve çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Sınırları genişleyen Büyükşehir Belediyesi 19 ilçede projelerini bir bir gerçekleştiriyor.

İlçe belediyeleri de harıl harıl çalışıyor. Özellikle Kepez ve Muratpaşa Belediyesi.

Hızla şehirleşen Kepez’de 3. raylı sistemin başlayacak olması ilçenin değerini daha da yukarılara taşıyacaktır. Kepez daha yeşil olabilir, peyzaj düzenlemeleri hala yeterli değildir. Büyüyen Antalya’nın, yeni yatırımlarla çehresi de değişiyor.

Antalya 2023 yılına emin adımlarla ilerliyor. Projeleri beğenmeyip eleştirilerde bulunanlara gerçek çevreciler diyebilir miyiz. Ben diyemiyorum. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a