banner153
banner230

Aytemiz Alanyaspor ve Antalyaspor, sezonun son haftasında Antalya Derbisi’nde Alanya Oba Stadyumu’nda Antalyalılarla buluşuyor. Her iki takımın Antalya temsilcisi olması nedeniyle birbirlerine rakip olmasından çok Antalyalı futbolseverlere heyecan katacak, güzel bir futbol keyfi bekliyor.

Haftalardır her iki Antalya temsilcisinin düşme riski göz önünde bulundurulduğunda son maçın Antalya Derbisi olması her iki takım için büyük endişe yaratıyordu. Neyse ki, ligden düşen takımlar son maça kalmadan belli olunca Antalya Derbisi üzerindeki taraflar arasında hangi takım ligde kalır kaygısı ortadan otomatikman ortadan kalkmış oldu.

Antalya Derbisi son iki sezondur Süper Lig seviyesinde yüksek seyir zevkine sahip oluyor. Her iki Antalya temsilcisi bu ligde misafir olmadığını ve uzun seneler ligi göze hoş gelen oyun anlayışlarıyla kalıcı olduklarını ispatladılar.

Prestij için sahaya çıkan Alanyaspor ve Antalyaspor, gelecek sezon yapılanmaları bakımından bu maç iyi değerlendirme ölçütü olacaktır. Nitekim birçok oyuncunun tatil havasına gireceği son maçın şartları sezon boyunca kadroda fazla süre şansı bulamayan oyuncular için kendilerini gösterme fırsatı olacaktır. Bu amaçla tribünler karşılarında farklı oyuncuların performanslarını izleyebilecekler. Her iki takımın sezon başından bugüne yaşadığı değişiklikler nedeniyle derbinin ölçütü final niteliği taşımaktadır.

Sezon boyunca her iki temsilcimiz de zor koşullarda ligde kalma mücadelesi vererek, bu kentin marka değerini iyi seviyelerde temsil ettiler. Bu yüzden, her takım arasında ayrılıkçı tutumlar sergilemekten çok ortak payda Antalya ve futbol bağlamında buluşturacak centilmence söylemler geliştirilmelidir. Antalyalı bir futbolsever olarak ne mutlu ki, Antalya kenti iki takımla Süper Lig seviyesinde centilmence temsil ediliyor.

Antalyalı futbolseverler Antalya Derbisi’nde kaygı ve endişeden uzak bir maç izleyeceklerdir. Tarafların birbirleri ilişkilerini geliştireceği, karşılıklı centilmenliğin en güzel örneklerin yansıyacağı güzel bir derbi diliyorum.

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Emin Altınerin yazısına ithafen 7 ay önce

Çok güzel bir yazı olmuş fakat ben yakın arkaşını veci öz diye biliyordum hatta veci abi ile bir konuşmamız oldu şimdi tavlayı kim el oynayıp ordan kimi çekip face atacak gibi veci öz ün en yakın arkadaşıydı Antalya ya geldiği günden beri yanından ayrılmadığını sürekli birlikle gördüğümü onun eve götürüp getirdiğini biliyorum daha sonra da Aydın örs ile her yıl yılbaşı kutladıklarını emin Altıner i simayen duymuş ama bunlardan yakın olduğunu bilmiyordum cenaze günü veci abi de yakın arkadaşım deyince gazetelerde de en yakın arkadaşı emin Altıner de cenazede Konuştu diye yazılınca anladım ki kırgınlıkları vardı emin beyin de dediği gibi bazı insanlara olan kırgınlıkları ile hayatta veda etmişti bu kırgınlık kimeydi kimlereydi bunu söylediğine göre emin bey işin detayını biliyor ya da doğan abi sinirle emin beye mi anlatmış inşAllah emin beyin de dediği gibi ismi hep yaşar

banner20

banner221

a