banner153
banner192

Aytemiz Alanyaspor ve Antalyaspor, sezonun son haftasında Antalya Derbisi’nde Alanya Oba Stadyumu’nda Antalyalılarla buluşuyor. Her iki takımın Antalya temsilcisi olması nedeniyle birbirlerine rakip olmasından çok Antalyalı futbolseverlere heyecan katacak, güzel bir futbol keyfi bekliyor.

Haftalardır her iki Antalya temsilcisinin düşme riski göz önünde bulundurulduğunda son maçın Antalya Derbisi olması her iki takım için büyük endişe yaratıyordu. Neyse ki, ligden düşen takımlar son maça kalmadan belli olunca Antalya Derbisi üzerindeki taraflar arasında hangi takım ligde kalır kaygısı ortadan otomatikman ortadan kalkmış oldu.

Antalya Derbisi son iki sezondur Süper Lig seviyesinde yüksek seyir zevkine sahip oluyor. Her iki Antalya temsilcisi bu ligde misafir olmadığını ve uzun seneler ligi göze hoş gelen oyun anlayışlarıyla kalıcı olduklarını ispatladılar.

Prestij için sahaya çıkan Alanyaspor ve Antalyaspor, gelecek sezon yapılanmaları bakımından bu maç iyi değerlendirme ölçütü olacaktır. Nitekim birçok oyuncunun tatil havasına gireceği son maçın şartları sezon boyunca kadroda fazla süre şansı bulamayan oyuncular için kendilerini gösterme fırsatı olacaktır. Bu amaçla tribünler karşılarında farklı oyuncuların performanslarını izleyebilecekler. Her iki takımın sezon başından bugüne yaşadığı değişiklikler nedeniyle derbinin ölçütü final niteliği taşımaktadır.

Sezon boyunca her iki temsilcimiz de zor koşullarda ligde kalma mücadelesi vererek, bu kentin marka değerini iyi seviyelerde temsil ettiler. Bu yüzden, her takım arasında ayrılıkçı tutumlar sergilemekten çok ortak payda Antalya ve futbol bağlamında buluşturacak centilmence söylemler geliştirilmelidir. Antalyalı bir futbolsever olarak ne mutlu ki, Antalya kenti iki takımla Süper Lig seviyesinde centilmence temsil ediliyor.

Antalyalı futbolseverler Antalya Derbisi’nde kaygı ve endişeden uzak bir maç izleyeceklerdir. Tarafların birbirleri ilişkilerini geliştireceği, karşılıklı centilmenliğin en güzel örneklerin yansıyacağı güzel bir derbi diliyorum.

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20