banner153
banner230

Park, cadde ve sokakları temizlemek ve düzenlemek. İtfaiye teşkilatını kurmak.

Sağlık hizmetleri, dini görevler, nikah işlerini yürütmek. Çarşı ve pazarların denetimini yapmak. Şehir içerisinde toplu taşıma araçlarını sağlamak. Oyun parkı, bahçe, eğitim tesisleri… 

Bu görevler tabiî ki de yerel yönetim kadrolarının takip edeceği ve uygulayacağı hizmetlerdir.

Halkın rahatı ve huzurlu bir yaşam sürmesi için çalışılıyorlar. 

Erken kalkıp, işyerlerine ulaşan o kalabalığın arasında yer alanlardan birisi olarak iş yerine ulaşana kadar gözlemler yaparak ulaşmaktayız. Yapılan son yenilemeyle çok güzel bir dinlenme yerine dönüştürülen Parkın içinden geçiyorum, bir çok bank ve masaların üzerine çöpler bırakılmış. Haliyle sabaha kadar alkol eşliğinde bol miktarda kuruyemiş de tüketilmiş.

Acaba evlerinde de çekirdek çıtlatıp kabuğunu halının üzerine atıp tükürüyor olabilirler mi ? Bu çirkin davranışı sergileyenlere cümle kurmakta zorlanıyorum.

Yedin içtin bir yerde biriktir de 2 metre uzağındaki çöp kutusuna at. Her sabah aynı manzarayla karşılaşan temizlik görevlilerine Allah sabır versin. 

Antalya temiz ise onlara çok şey borçluyuz.

Güneşin ilk ışıklarıyla kendilerine gösterilen bölgelerin temizliğine başlayan bu insanları kimsenin üzmeye hakkı yoktur.

Kış aylarının soğuğunda, yazın kavurucu güneşin altında elinde süpürge karış karış yerlerin pisliğini çöpünü toplayan bu cefakar insanlar teşekkürü ve takdiri fazlasıyla hak ediyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a