banner244

Ülke ve kent meseleleri genellikle çoğunluğu emeklilerden oluşan Kıraathaneler kadar şehir içi ulaşımı ve çevre beldeler ile köylere yolcu taşıyan minibüslerde de konuşuluyor. Hafta sonu baba ocağı yolculuğumdaki sohbetten keyif aldım.

Antalya’nın hızla değişim yaşadığı üzerineydi. Araçtaki yolcu da şoförü mutlu edecek düzeyde mazot ücretini çıkartabilecek sayıdaydı.

Yolculuk süresince başta Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in 4 yılı geçen yeni görev süresinde gerçekleştirilen yerinde yatırım ve projeler anlatıldı. Karayolları, DSİ’nin tamamlanan ve devam eden yatırımları üzerine konuşmalar oldu.

Geçtiğimiz yıllarda kapılarını açan olan EXPO da nasibini aldı. Çok takdir alan beğenilen projeler. 2009-2014 yılları arasında yapılması gerekenlerin siyasete kurban edildiği üzerine söz alan yolcu, dönemin belediye başkanı Mustafa Akaydın ve ekibine söylemediği söz bırakmadı. Bakın o konuşmasından bir bölüm; “Yuh yuh şarkısıyla koltuğa oturdu. 5 yıl boyunca genel siyaset yaparak, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün kente yatırım yapmasını engelledi. UKOME’den karar çıkartmayarak, alt ve üst geçitleri yaptırtmadı. Neymiş efendim, vatandaş balkonunda keyifli çay içemezmiş. 30 kilometre mesafeler yapılan bu yatırımlarla 15 dakikaya düştü”

Akaydın ve ekibini eleştiren başka bir yolcu, “Eğlenmekten çalışmaya vakit buladılar. Bira festivallerinde biralar tokuşturdular, yediler içtiler. Devam eden yatırımları iptal ederek, belediyeye milyonlarca lira tazminat ödettirdiler. Ödenen o paralarda benim olduğu kadar sizlerin de hakkı var. Yanlış mı söylediklerim” dedi.

Yaşananları yakınen takip etmiş sözleriyle belli olan başka bir yolcu, “Dava üstüne dava açanlar da oldu, hala hizmetleri ve yatırımları engellemek için mahkemelere başvuruyorlar. Asli görevlerini dışına çıkarak hangi siyasi erke hizmet ettiklerini herkes biliyor” diye konuştu.

Daha bir çok konuda da konuşmalar oldu. Her gün binlerce göç Antalya’da yatırımlarla çehresi değişiyor. Değişimden hiç kimse korkmamalı diyorum.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Yılmaz 1 yıl önce

Birde bizim otobüse buyurum açık sohbet edelim derim.

banner20

banner221

a