banner153
banner230

Antalyaspor altyapısında yetişen şu anda Aytemiz Alanyaspor’un kaptanlığını yapan Emre Akbaba, ilk kez milli takım performansıyla Antalya’nın gururu oldu. Kamuoyunda ulusal futbol takımımızın Dünya Kupası’ndan elenmesi üzerine son zamanlarda yabancı kuralının sorgulanması derken, sezona fırtına gibi başlangıç yapan Emre Akbaba bir anda birçok otoritenin ilgisini çekti ve milli takıma davet edildi. Nitekim Emre Akbaba sezona İstanbul takımlarından birinde başlamış olsaydı belki de erken milli takım macerası önce başlayabilirdi. Dolayısıyla isme göre milli takım kurulmasının azizliğine uğrayan genç yetenekler maalesef geç keşfediliyor.

Oyun zekası ve her iki ayağını etkili kullanmasıyla bilinen Akbaba, Alanyaspor’daki performansını milli takımla ilk kez topla buluşmasıyla topu filelere gönderdi. Yılların emeğine karşılık bu başlangıçtan daha iyisi olamazdı. Hele ki ulusal takımın en dibe vurduğu bu dönemde Akbaba, eline geçirdiği fırsatı futbola başladığı kentte lehine çevirmeyi başardı.

Antalyaspor bugüne kadar ulusal futbol takımına birçok oyuncu kazandırdı. Özellikle son yıllarda Burak Yılmaz ve Emrah Başsan gibi karakterleriyle ön plana çıkan oyuncuları kamuoyunun takdirine bırakırken, dileriz ki Emre Akbaba yeteneğiyle saha içinde ve dışında başta memleketimiz olmak üzere Antalyaspor ve Alanyaspor’u gururla temsil edecektir.
Emre Akbaba bugünlere kolay gelmedi. Çoğu zaman alt yapısında oynadığı takımda kesik yedi. Dolayısıyla istediği oyunu bir türlü yansıtamadı. Ama yeteneğini yansıtabileceği takımında kendini gösterdi.

Emre Akbaba’ya tavsiye anlamında birkaç önerim olacak. Sadece oyununa odaklanması ve saha içindeki profesyonel duruşunu daima koruması gerekir. Başarısını üst seviyelere çıkarmak için çok çalışıp, saha içi sorumluluktan kaçmamalıdır. 

Sporla kalın.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a