banner153
banner230

Antalyaspor Basketbol, sezon başında radikal bir kararla teknik ve idari noktada revizyon yaparak, eski başkan Ali Şafak Öztürk liderliğinde basketbolun geleceğini genç idareci ve teknik heyete teslim etmişti. Geçen yıldan genç ekibin kaldığı takımın başında, öncelikle Arda Vekiloğlu ile anlaşarak yeni yapılanmanın temeli atıldı. O günlerde yapılan revizyonun oldukça riskli olduğu kanaatini taşıyan kamuoyu, bugün gelinen noktada takımın ilk kez yer aldığı üst ligde bir takım eksikliklere rağmen harikalar yaratmaya devam ediyor.

Takım bir yandan ligde olağanüstü maçlarla bir üst ligi zorlarken, diğer yandan da önceki yıldan gelecek vadeden yıldız adayı oyuncularla yolların ayrılması endişe oluşturmuştu. Çünkü Antalyaspor Basketbol kısa sürede oluşturulan başarılı kadrosuyla Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne çıkarsa, mutlak suretle federasyonun sene başında uygulamaya başlattığı gençler gelişim ligine de takım çıkartması gerekiyor. Kulübün sadece altyapı amacıyla değil, genç oyunculara gelecek imkanı sunması için fırsat verilmelidir. Şu an takımın yaş ortalaması 27 olarak görünüyor. Bu yaş ortalamasıyla gelecek yıllarda takıma değer yaratan kadro mühendisliğini oluşturmak için, ön görülen yaş ortalama seviyesinin üzerinde olmasıdır. Ancak şu da önemli bir gerçek; üst ligde emekli olma dönemine gelmiş tecrübeli oyuncuların kulüplerin tercihleri nedeniyle forma şansı elde etmesi maalesef genç oyuncuların önlerinde barikat oluşturuyor. Dolayısıyla Antalyaspor’un, ligin diğer takımlarına nazaran yaş ortalama seviyesinin oldukça iyi seviyelerde yer aldığını belirtmekte fayda var. Bu kıyaslama sonucunda rakiplere aldanmadan geleceğe daha fazla yatırım yapılmalı ve Antalyaspor olarak basketbolu alt yapılarda canlandırarak, gençlere basketbol sevgisi aşılayarak, hem genç oyuncuları kazanmalı hem de tribünlerin basketbol sevgisi kazanması açısından ön ayak olunmalıdır.

Nitekim Antalyaspor Basketbol yönetiminde yer alan Berkay Bahar’ın son günlerde sosyal ağlarda kamuoyunu bilgilendirme çabaları; gerek sosyal ağlarda, gerekse de yazılı ve görsel basında sürekli demeçler vermesi basketbol takımına interaktif heyecan sağlamaktadır. Bu görüşlerin yediden yetmiş yediye birinci ağızdan açıklanması oldukça iyi bir gelişmedir.

Basketbol takımını desteklemeye gelen taraftar gruplarına Antalyaspor için açık çağrımdır: Hafta sonu Antalyaspor Basketbol’un bir üst sırada bulunan Afyon Belediyesi ile önem seviyesi oldukça yüksek bir maçta takımı yalnız bırakmayalım. Basketbol takımımızı bir üst lige taşımak istiyorsak, tribün desteği gerekiyor.

Haydi Antalya basketbol maçına…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a