banner244

Antalya’da gündem bir süredir Antalyaspor.

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Antalyaspor’a gelir sağlayacak plan değişikliği ile ilgili yaşanan tartışmalar sürüyor.

Plan değişikliğinde AK Parti, MHP ve İYİ Parti ‘evet’ oyu kullanırken, CHP ise tercihini ‘ret’ oyundan yana kullandı.

Yaşanan bu gelişme sonrası deyim yerindeyse kızılca kıyamet koptu. Kırmızı beyazlı takıma gönül verenler sosyal medyadan CHP’lileri yaylım ateşine tuttu. Özellikle de meclise gelmeyen ilçe belediye başkanlarını hedef aldılar. Haksız da sayılmazlar. Boynunda Antalyaspor atkısıyla tribünlere oynayanları bu kadar önemli bir oylamada da görmeleri kadar doğal bir şey olamaz. Bu nedenle tepkisini ortaya koyan Antalyasporlulara hak veriyorum.

Oylamada CHP’nin neden ‘ret’ oyu kullandığını bilmek en doğal hakkımız. O CHP’li ilçe belediye başkanlarının gelip bu konuda mantıklı bir açıklama yapmaları gerekirdi. Ama onlar ne yaptı? Meclise gitmeyerek hem şüphe uyandırdılar, hem de meclise giden bir avuç arkadaşlarını yalnız bıraktılar. Yani bir nevi bile bile hedef olmalarına göz yumdular.

Her ne kadar meclise gelmeyerek tepki çekse de şahsen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın Antalyasporluluğunu tartışmam. Kırmızı beyazlı takıma geçmişte ciddi katkı sunmuştur. İhtiyaç duyulursa yine katkı vereceğinden şüphem yok. 

Ancak basına demeç veren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul için aynı şeyleri söylemem mümkün değil. Nasıl bir Beşiktaşlı olduğunu iyi bilenlerdenim. Tuttuğu takım beni ilgilendirmez. Ailesiyle Beşiktaş forması giyerek sosyal medyada paylaşması da umrumda değil. Ancak çıkıp Antalyasporluluk dersi vermeye kalkarsa işte orada bir ‘Dur’ derim. Gerçek kimliğini ortaya sererim.

Tabi bu tartışmalar yaşanırken CHP’li Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in de Beşiktaş’a ait Kartal Yuvası Mağazası’nın açılışına katılmasını doğru bulmuyorum.

Gelelim Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e. Türel’in Antalyaspor’u siyasi malzeme olarak kullandığını iddia edenler var. Bunu iddia etmek tek kelimeyle insafsızlıktır. Başkan Türel’in nasıl bir Antalyasporlu olduğunu bilmeyen yoktur. Kulübe verdiği destek ise tartışılmaz. Bunlardan en önemlisi Döşemealtı’nda yaptırılan ve Antalyaspor’un kullanımına sunulan Avrupa’nın en güzel tesisleri. Hatırlarsanız bu tesislere Onursal Başkan Menderes Türel’in ismi verilmek istendi. Ama O bunu kabul etmedi ve kulübün ilk başkanı Atilla Vehbi Konuk ismini vererek örnek bir davranış sergiledi. Bir tek tesis mi? Bugün Antalyaspor Süper Lig’de mücadele ediyorsa bunda en büyük pay kuşkusuz Türel’indir. Takımın sahipsiz kaldığı bir dönemde elini taşın altına koydu, Cihan Bulut ve yönetimini göreve getirmekte başrol oynadı. Yine Bülent Korkmaz’ın gelmesini sağladı. Her fırsatta futbolcuları ziyaret ederek umutsuzluğa kapılmamalarını sağlıyor. Kısacası Antalyaspor ile yatıp Antalyaspor ile kalkıyor. Bunu da beklentisi olduğu için değil iyi bir Antalyasporlu olduğu için yapıyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a