banner153
banner230

Antalyaspor’da belirsizlik nihayet sona erdi. Bir süredir kim başkan olacak sorularının karşılığı da son bulmuş oldu.

Atilla Vehbi Konuk tesislerindeki seçimli olağan genel kurulda başkanlığa işadamı Cihan Bulut seçildi. Özellikle eski başkanlar Gültekin Gencer ve Ali Şafak Öztürk arasındaki sert tartışmalar sanırım kolay kolay son bulmayacak.

200 milyonun üzerindeki borç miktarı yeni seçilen yönetimi epey zorlayacak görünüyor.

Kulüpte yüksek maaş alan çalışanlardan tutun da menajerlik ücretlerine kadar sorun yumağı oluşturan problemler artık bir kenara bırakılıp ne yapılabileceği konuşulmalıdır.

Bu problemlere sebep olan eski yönetimin abra edilmemesi için uğraş veren kişilere ve kurumlara en güzel cevabı Antalyaspor’un cefakar ve fedakar taraftarı verecektir.

Bundan sonraki hedef bir an önce sportif başarının sağlanıp kendimize üst sıralarda yer bulmak olmalıdır.

Altyapıdaki sporcuların sorunları da bir an önce ele alınarak bir karara varılmalıdır.

Velhasıl Cihan Bulut zor bir görev üstlendi. Ancak bu ikinci başkanlık dönemi ilkinki kadar tecrübesiz geçmeyecek. Ne de olsa bir deneyim kazandı.

Gelelim yeni yönetimdeki isimlere…

Gazeteci üstat Ali Buldu yeni yönetimde yer alan Prof. Dr. Mustafa Özdoğan ile ilgili sosyal medya üzerinden bir paylaşımda bulundu. Buldu dedi ki “kanser hastalığının bir numaralı doktoru Özdoğan’ın da yönetimde olması sevindirici ama bunun nedeni kulübün bugünkü durumunun herkesi kanser etmesi olabilir mi?”

Ali Buldu’nun espirili yaklaşımı benim de yönetimde yer alan başka bir isme dikkatimi yöneltti.

Prof. Dr. Ömer Özkan. Dünyaca ünlü, yüz nakli yapan gururumuz.

Şimdi Ali Buldu’nun bu teorisi üzerinden yola çıkarsak, “Antalyaspor içerisinde ki yüzsüzlere bir operasyon mu yapılacak?” demekten kendimi alamıyorum.

Yan yanayken birbirlerine methiyeler düzen, ayrıldıklarında birbirlerine küfürler edenlere birer Özkan Hoca lazım galiba.

Yeni yönetimde futbol topunu görse bomba diye karakola götürecek isimler de var. Onları da sırası gelince yazarız. Ancak şimdi kenetlenmek lazım.

Son olarak diyeceğim Antalyaspor’a Avrupa standartlarında bir tesis ve gelir kaynağının yolunu açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de ifade ettiği gibi “Kimse Antalyaspor’un başarısızlığından medet ummasın.” 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a