banner244

Bakan Gül'den FETÖ'cü tepkisi

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 'FETÖ'ye yönelik mücadeleyi bitirdik, bunların hepsini temizledik, bunların sayısı bu kadardır' rehavetine asla kapılmamak gerektiğini belirterek, “Ağır ceza mahkeme başkanı duruşmada, kamerada gösteriyor. Kendi resmini görüyor videoda, sözde sakal, bıyık bırakmış" dedi.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı'nın(ATGV) Antalya'daki sosyal tesislerinde, Hakimler ve Savcılar Kurulu, daire başkanları, başsavcılar ve komisyon başkanlarının katılımıyla yapılan Yargı Teşkilatı Toplantısı'na katıldı. Yargı mensuplarının 20 bin, diğer çalışanlarla da 150 bin kişilik bir teşkilata ulaştığını belirten Bakan Gül, bu büyük ailenin tek amacının adaleti sağlamak, hak arayan vatandaşın talebini karşılamak olduğunu söyledi.

Adliye koridorlarında nöbet devam ediyor

15 Temmuz'un, devlet ve toplum hayatı açısından kritik bir eşik olduğuna değinen Bakan Gül, şöyle konuştu: “Siyasi tarihimiz boyunca yüz yüze geldiğimiz en büyük tehditlerden biri, hain ve acımasız yüzünü en açık şekilde bu tarihte göstermiştir. Ancak yine bu tarih, korku duvarlarının aşıldığı demokrasi, hukuk açısından bir tarihtir. O gece süratle harekete geçen yargı mensuplarımız da bu ihanet şebekesinin adalet önüne çıkarılmasında kritik bir görevi yerine getirmiştir. 15 Temmuz gecesi milletimizin meydanlarda başlattığı demokrasi nöbetini o gece adliye koridorlarında tutan yargı mensuplarımızın bu nöbeti halen devam ediyor. Bu nöbet, mücadele başarıya ulaşana dek kesintisiz ve kararlı bir şekilde devam edecektir." 

Sözde sakal, bıyık bırakmış

Bugüne kadar kaydedilen aşamada 'mücadeleyi bitirdik, bunların hepsini temizledik, bunların sayısı bu kadardır' diye bir rehavete asla kapılmamak gerektiği uyarısında bulunan Bakan Gül, “Çünkü bu örgütün amacını en iyi siz biliyorsunuz. Ağır ceza mahkeme başkanı, duruşmada, kamerada gösteriyor, kendi resmini görüyor videoda, sözde sakal, bıyık bırakmış, dalga geçer gibi 'o kişi ben değilim' diye, bu milletle, mahkemeyle dalga geçmeye çalışıyor. Ama bu milletle, Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini başta bu hainler ve bütün dünya görecektir. Dost ve düşman, hukuk çerçevesinde bu yargılamalar sonucunda, bu ülkeye diz çöktürmek isteyenlerin nasıl hakkaniyet çerçevesinde cezasını çektiğini, 251 şehidimizin kanının yerde kalmayacak şekilde adaletin tecelli ettiğini hep birlikte görüyorlar ve görmeye de devam edecekler. Mücadelenin başarılı, kuvvetli yönleri sahadaki diğer mücadele unsurlarıyla birlikte sizin eserinizdir. Gayretleriniz her türlü takdirin üstündedir. Biz bu mücadelede yargı mensuplarımızın sonuna dek yanında durduk" dedi.
DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a