banner153
banner192
banner203

CHP’nin ‘adalet ‘çadırı’ kaldırıldı
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ‘adalet yürüyüşü’ kararına partililerden destekler sürüyor. CHP Antalya İl Başkanlığı, destek amacıyla önceki gün kent merkezindeki Aydın Kanza Parkı içerisine bir ‘adalet çadırı’ kurmuş ve her akşam 21:00 ile 23:00 saatleri arasında çadırda ‘adalet nöbeti’ tutacaklarını duyurmuştu. CHP’liler ‘adalet nöbeti’nin ikinci gününde nöbet için parka geldiklerinde parkı bıraktıkları gibi bulamadı.

Minyatür çadır

OHAL nedeniyle Antalya Valiliği tarafından çadırın toplandığını gören partililer yeni bir pankarta ‘adalet çadırı’ yazıp pankartı parkın ağaçlarına astı. Pankartın önünde plastik sandalyelerde oturan CHP’liler ‘adalet nöbeti’ni bu şekilde tuttu. CHP İl Gençlik Kolları ise minyatür bir çadır getirerek park içerisine kurdu.

OHAL nedeniyle

Minyatür çadırın bir sembol olarak park içerisinde duracağını da belirten yöneticiler, minyatür çadırın kaldırılmasını beklemediklerini söyledi. CHP İl Başkanı Mustafa Erdem, “OHAL nedeniyle Antalya Valiliği talebidir. CHP olarak biz de mağdur olmamıza rağmen talebi kabul ettik. Adaletin olmadığı yerde çadır da olmayacağını bilerek sembolik olsa da mini çadırımızı buraya koyduk. Adalet sağlanana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Ramazan BOZCA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner212