banner244

Vahşi cinayette akılalmaz ifadeler

Antalya’da öldürülüp cesedi 8 parçaya ayrılarak ormanlık alana gömülen emlak zengini 82 yaşındaki Asım Bayram cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 9 kişi bugün ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan M.G, M.Ö. ve M.S'nin emniyetteki ifadelerinde ise kan donduran detaylar dikkat çekti. Zanlıların ifadelerinde çevresine sürekli olarak çok fazla parası olduğunu söylediği öğrenilen Asım Bayram'ı üzerinde yüklü miktarda para bulunduğunu düşünerek Güvenlik Mahallesi'nde bir eve götürdükleri, burada bayıltmak amacıyla Bayram'ın kafasına çekiçle vurduklarını söyledikleri öğrenildi.

Kan donduran ifade
Çekici sert vurunca Bayram'ın hayatını kaybettiğini belirten zanlıların şahsın üzerinden çıkan 120 TL'yi aldıkları ve daha sonra ise dikkat çekmemek için Bayram'ın cesedini bıçakla 8 parçaya bölerek çöp poşetlerine koydukları öğrenildi. Zanlıların ifadelerinde cesedi evden rahat bir şekilde çıkarmak için parçalara ayırdıktan sonra çöp poşetine koyarak apartmanın bodrumunda bir süre sakladıkları, Bayram'ın parçalanmış cesedini gömmek için ormanlık alanlarda keşif yaptıkları ve cinayetten bir gün sonra belirledikleri alana götürerek gömdükleri belirtildi.

‘Adam bedavaya gitti’
Cinayet zanlıları M.G., M.Ö., M.S. ve Ç.K.'nin polisteki ifadelerinde "Asım Bayram çevresinde hep üzerinde ve otomobilinde yüklü miktarda parası olduğunu söylüyormuş. Bunu duyduk. Yüklü miktarda para bekliyorduk. Umduğumuzu bulamadık. Adam bedavaya gitti" dediği öğrenildi. Bayram'a ait otomobili şüphelilerden 4 bin liraya satın alarak parçalayıp sattıkları iddiasıyla da gözaltına alınan 5 şüpheli ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Öte yandan cinayet zanlılarından M.G.’nin 2005 yılında Kemer'de tartıştığı bir kişiyi öldürdüğü ve 10 yıl cezaevinde yattığı öğrenildi.

‘Anlattıklarının kurbanı oldu’
Asım Bayram'ın öldürülmesi olayında gözaltına alınan ve savcılığın talimatıyla serbest bırakılan dini nikahlı eşi Azerbaycan uyruklu 70 yaşındaki Ferluga K., adliye çıkışında gazetecilere konuştu. K., Asım Bayram ile çok mutlu olduklarını söyledi. Bayram'ın 20'ye yakın dairesi ile dükkanları ve bankada parası bulunduğunu anlatan K., "Bunu da her yerde anlatırdı. Anlattıklarının kurbanı oldu. Arabada para olduğunu söylemiş. Baksınlar bankadan çektiği paralara. Hiç para çekmezdi bankadan. Üzerinde 150 liradan fazla para taşımazdı. Kimseye para da vermezdi. Bayramlarda bile birine 5 lira vermezdi. Benim de günahıma girdiler. Ben kimseye bir şey yapmadım" dedi.


3 kişi tutuklandı
Asım Bayram'ın cinayet zanlıları, savcılık sorgularının ardından tutuklanma istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Yargılama sonunda şüphelilerden Murat Güneş ve Medine Öztaş, 'kasten insan öldürme', 'suç delillerini karartma ve hırsızlık', Mevlüt Sağlam ise 'suç delillerini karartma ve hırsızlık' suçlarından tutuklandı. Diğer şüpheliler Ç.K., C.Y. R.Y., Ö.T. ve S.B.K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Sanıkların, Asım Bayram'ın aracına ait parçaları aldıklarını iddia ettiği Mehmet Durmuş Uslu'nun ise başka bir suçtan tutuklu olduğu belirlendi. Uslu'nun, olayla ilgili ifadesine başvurulacağı kaydedildi. Asım Bayram'ın cenazesi ise memleketi Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesi Salur beldesinde öğle vakti toprağa verildi. (DHA)
Umut ÖZEN


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a