banner153
banner230
banner203

Yaylada mahsur kaldılar

Manavgat'ın Belenobası Mahallesi'nde oturan Savaş Balkan, Şükrü Atalay ve Şaban Gün ile birlikte hafta sonunu geçirmek için cumartesi sabahı Akseki'ye bağlı Göktepe Yaylası'ndaki evine gitti. Bölgede bugün etkili olan kar yağışı nedeniyle dönemeyen Savaş Balkan, Şükrü Atalay ve Şaban Gün mahsur kaldı. Savaş Balkan'ın cep telefonuna ulaşamayan babası Hüsnü Balkan ve kardeşi Nuh Balkan, Göktepe Yaylası'na ulaşımın daha kolay olduğu Konya'nın Bozkır ilçesine giderek yetkililere haber verdi. Bozkır'dan AFAD ve jandarma ekipleri yaylaya ulaşıp mahsur kalanları kurtarmak kepçeyle yola çıktı.

Ekipler kurtardı
Olayın haber verilmesiyle yaylaya daha yakın olan Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinden AFAD, Büyükşehir Belediyesi ve jandarma ekipleri de bölgeye hareket etti. Gündoğmuş'tan çıkan ekipler mahsur kalan 3 kişiyi, bugün saat 03.00 sıralarında ulaşarak kurtardı. Dönüş yolunda Bozkır'daki ekiple birlikte kepçeyle yaylaya doğru giden Hüsnü Balkan ve Nuh Balkan ile karşılaşan ekipler, onları da alarak döndü. Savaş Balkan, Şükrü Atalay ve Şaban Gün sabah saatlerinde Belenobası Mahallesi'ndeki evlerine geldi.

 Yeniden yola çıktılar
Diğer yandan Akseki'ye bağlı Sülek Yaylası'nda mahsur kalanları kurtarmak için ekipler bugün kepçeyle harekete geçti. Yolda kepçenin arızalanması nedeniyle kurtarma çalışması sabaha bırakıldı. bugün sabah saatlerinde kepçenin tamir edilmesiyle Büyükşehir Belediyesi, AFAD ve jandarma ekipleri mahsur kalanları kurtarmak için yeniden yola çıktı. Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörü İbrahim Özkan, mahsur kalanları kurtarmak için yaylaya hareket ettiklerini söyledi.

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a