Reklam
Reklam

BAĞIMLININ ÇIĞLIĞI

4 dil biliyorum, kurtarın beni

BAĞIMLININ ÇIĞLIĞI

4 dil biliyorum, kurtarın beni

BAĞIMLININ ÇIĞLIĞI
09 Temmuz 2019 - 15:00

Aslında Antalya kent merkezine gelenler onu yakından tanıyor. Eski hamamın yanında yaşayan bağımlı Serhat bağımlılıktan kurtulmak istediğini belirterek, “4 dil biliyorum, çalışmak istiyorum, bana yardım edin” diyor

Sokaklarda yaşıyor

O aslında 2 Temmuz 2018’de “Tedaviye direndi ayağından oldu” başlığıyla Akdeniz Manşet gazetesinin sayfalarında yer almıştı. Uyuşturucu bağımlılığını yenebilmek için dilencilik bile yapan Serhat Albayrak’ın ayağında, bağımlılığı sonrası ciddi ve derin yaralar oluşmuştu. Yıllarca reddettiği tedavi teklifini sonunda kabul etse de ayağı için artık çok geç kalındığı ortaya çıkmıştı. 2018 yaz başında ayağı kesilen madde bağımlısı Albayrak bugüne değin basında birçok kez haber olmuştu. Albayrak şimdi bağımlılıktan kurtulmak ve normal insanlar gibi yaşayabilmek, bir işe girip çalışmak için yardım istiyor. 43 yaşında olan, 9 yıldır Türkiye’de yaşadığını, Almanya’dan geldiğini, boşandığını söyleyen Albayrak çekilen bir videoda üzgün ve ağlamaklı şekilde şöyle konuştu:

 4 dil biliyor

“Sokakta yaşıyorum. 5 sene önce bir trafik kazası geçirdim bu arada ayağım yaralandı. Devletten yardım istedik, hastaneler yardım etmedi, bunu şikâyet de ettik, televizyonlara da çıktık, gazetelere de çıktık yine de yardım eden olmadı. Ayağımı kaybettim sonuçta. Madde bağımlısıydım. 29 yıl madde bağımlısıydım. Almanya’dan gelmeyim. Orada yüksekokul mezunuyum. Çalışıyorduk, eşimiz çoluğumuz çocuğumuz vardı. Her şeyimizi kaybettik. Geçen yıl bu ayağımı kaybettim. 4 tane dilim var, havaalanında rehberdim. Çalışmak istiyorum bu ayağımı da kaybedeceğim, ondan korkuyorum. Bir senedir ayağım kesilmiş, bakım raporunu verdim halen bir bakımevine alamadılar, bir ayak taktıramadım. Çalışamıyorum, çalışmak istiyorum, rica ediyorum bir yardım edin bana. Yani havalimanına gidip rehberliğimi devam ettirebilirim veya devlet yanında bir iş olabilir bilmiyorum ama böyle olmuyor. Otobüs durağında (klimalı kapalı duraklar) böyle hayat sürmüyor, bıktım ben böyle yaşamaktan” dedi. 
Şükrü AĞIRMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum