banner244

Yerel seçimlere 10’dan geri sayım başladı. Bundan sonraki süreç göz akıp kapayınca kadar geçer. Tarih yaklaştıkça da adaylar hakkında çeşitli iddialar ortaya atılır. Bu iddialar kimi zaman adayın en yakınından gelir, kimi zaman da isminin açıklanmasını istemeyen kişi ya da kişilerce ortaya atılır.

Dün sabah saatlerinde telefonuma bir görüntü gönderildi. Gönderen kişi geçmişte CHP içerisinde yer almış, devrimci bir arkadaş.

Görüntüyü izlediğimde, pembe abajur yanındaki bir koltukta elindeki metni okuyan kişi CHP’nin Muratpaşa Belediye Başkanı ve mevcut aday Av. Ümit Uysal hakkında çeşitli iddialarda bulunuyor.

İddianın sahibi ise dört buçuk yıl CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’ın yakın korumalığını yaptığını söyleyen Mahir Çağlar.

3 dakika 11 saniye süren görüntünün üzerine Siyaset Antalya logosu ile Türk Bayrağı ve Atatürk resmi yer alıyor.

CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’ın yakın koruması olduğunu iddia eden Mahir Çağlar’ın söylediklerini harfiyen aktarıyorum.

“Merhabalar,

Ben Mahir Çağlar. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın dört buçuk yıl yakın korumalığını yaptım. Son 8 ay görevimden hiçbir açıklama ve savunma alınmadan uzaklaştırıldım. Şimdi bu açıklamalarımın sebebi ise içinde bulunduğum belediyenin yolsuzluklarına ve haksızlıklarına daha fazla tahammül edemememdir.

1-      Rant karşılığında bizzat Ümit Uysal tarafından verilen otel ruhsatları (örnek vermek gerekirse; … otel ve … avm yanındaki … otel) Araştırın görün, bu otellere ruhsatlar ne karşılığında verildi. Bu dosyaların benzerinin yüzlercesini bulacaksınız.

2-      2014’ten bu yana başdanışmanı M.K’nın eniştesinin sahibi olduğu …tekstil için belediyeden ödenen paraların tamamı araştırılsın.

3-      Aynı şekilde D.K’nın eniştesi İ.O ile olan ticari ilişkiler araştırılsın. Ne kadar mide bulandırıcı bir durum söz konusu ortaya çıksın.

4-      Daha da önemlisi geçen tv programında Ali Buldu danışmanlık aldınız mı? diye bir soru sordu. Kendisi buna “niye sorduğunuzu çok iyi anladım” diyerek, yalanladığı bu soruyu aslında eski Lara yolunda kapanan … … ve halen işletmeye açık olan Atatürk Parkı içindeki …….’de FETÖ Belediyeler imamı Erkan Karaarslan ile görüştüğüne bizzat şahidim. Şu an tutuklu bulunan bu şahısla bu konu görüşülebilir. Hiçbir kişisel danışmanlık almadığını ama ara ara belediye birimlerinin hizmeti aldığını söyledi.”

 

CHP’li Muratpaşa Belediye Başkanı Av. Ümit Uysal’ın yakın koruması olduğunu iddia eden Mahir Çağlar’ın bu FETÖ’nün belediye imamı Erkan Karaarslan ile olan iddiasında araya girmek isterim. Hatırlarsanız DSP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı CHP eski milletvekili Yıldıray Sapan, “bu CHP’ye oy verirseniz, FETÖ’ye oy verisiniz” demişti. Ben de bu iddia karşısında bir araştırma yapmış 16 Şubat 2019 tarihindeki yazımda FETÖ’nün belediyeler imamı olduğu iddia edilen Erkan Karaarslan ve CHP’li Muratpaşa Belediyesi arasındaki ilişkiyi gözler önüne sermiştim.

Koruma Mahir Çağlar’ın açıklamalarına devam edelim.

“5- Yıldıray Sapan ile olan tazminat davasında olayla ilgili hiçbir bağlantım olmamasına rağmen elime tutuşturduğu ifade ile şahitlik yapmama zorladı. Kendi çıkarları için çevirdiği dolap, Yıldıray Sapan’ın partiden ihracına sebep oldu.

6-      Bugüne kadar Sayıştay denetiminden geçen tüm raporların farklı Sayıştay denetçileri tarafından tekrar incelenmesini talep ediyorum. Israrla başka denetçi gelmeli ki bugüne kadar olan tüm yolsuzluklar gün yüzüne çıksın.

7-      Partinin olağanüstü genel kurulunda Muharrem İnce için toplanan imza sürecinde Antalya’da 9 imza varken genel merkezden gelen talimat doğrultusunda Ümit Uysal’ın liderliğinde baskı ve tehditlerle bu imza sayısı 3’e düşürülmüştür.

8-      Bunca rezilliğin üstüne küçük görünecektir belki ama her gün içtiği whisky’i makam aracında, makam ofisinde kullandığı, birine sinirlendiğinde “benim meyve suyumu getirin” dediği, kahve fincanıyla götürdüğümüz whisky’nin parasını bile belediyeye ödettiriyor. Bunu da nasıl yapıyor biliyor musunuz? Meyve suyu faturası karşılığında whisky alıyor.

Bu ve bunun gibi olaylar benim ve ailemin kırk yıllık emeklerinin olduğu bu partideki bu gibi insanlar utanç veriyor.

Benim çocuğumun doğumuna 2 ay kala rızık ile oynayan bu insanların söyleyecekleri hiçbir sözden korkum yoktur. Ne de cevabını veremeyeceğim soru vardır. Herkese saygılar sunuyorum” deyip çekim sonlanıyor.

İddialar çok çarpıcı. Ancak bu iddiaların şimdi gündeme gelmesini de manidar buluyorum. Zira kimin kaleminden çıktığı yazının içerisinde belli olan bu iddiaların Av. Ümit Uysal ile sorunu olduğu apaçık ortadadır. Siyaset bu seviyeye düşmemeli. Kabaca tabirle “belaltı vuruş” yapılmıştır.

Sevgili komşum Ümit Uysal bu konulara kesinlikle açıklık getirmelidir.

CHP genel merkezi önünde kafasına silah dayayıp Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhitin Böcek ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atan pazarcı S.S olayı gibi bu olayın üstünü kapatmamak gerek. CHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek’in yapamadığını sevgili komşum Ümit Uysal yapmalıdır.

Hele ki bu iddialar uzun yıllar yakın korumalığını yapmış ve hatta Ümit Uysal’ın yeğeni olduğu iddia edilen birinden geliyorsa sayın Uysal çıkıp bunlara açıklık getirmelidir. Dürüstlük ve şeffaflık bunu gerektirir.

Yoksa “Birlikte başarmaya devam edelim” sloganı yanlış anlaşılıp belediyenin önünde whisky sırasına girenler olabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a