banner244

O kadar çok heyecanlılar ki ne yapacaklarını bilemiyorlar. Hem kendileri hem de kendilerini desteleyenler. Bugünlerde onları kim ve kimlerin desteklediğinin pek de önemi yok. Sosyal paylaşım ağlarından patlat gitsin.

Kimi zaman bu paylaşımlarla karşılaşıyorum fırsat buldukça bu ağlarda sörf yaptığım için bakıyorum çok gülüyorum. O kadar çok abartıyorlar ki anlamak da mümkün değil.

Hızlarını alamıyorlar, tanımam bile telefon numaramı nereden temin ettin ki bana WhatsApp üzerinden filanca aday yapıldı yazıları da at. Onları engellemekten inanın yoruldum. ‘Ulaşabildiğin herkese benim aday yapıldığımı söyle’ bu anlama geliyor. Hiç kuşku yok ki belediye başkan adaylığı ile ilgili olarak en hareketli parti CHP.

CHP’de Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında isimleri sıkça konuşulan Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve milletvekili Çetin Osman Budak. Bir gazetenin kulisinde okudum Mustafa Akaydın da bir paylaşımıyla adaylık sinyali vermiş. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç de Konyaaltı’nı istiyormuş. Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar da Muratpaşa Belediye Başkanlığı için adı geçenler arasındaymış. Bunlar bir söylenti.

Her seçim öncesinde olduğu gibi CHP’de aday belirleme sancılı olacaktır. Ön seçim olmasını isteyenler var. Üye veya delegenin önüne ön seçim sandığı konulur mu? Genel Merkez ‘Yaptırdığımız anketler söylüyor adayları ben belirlerim’ derse ne olacak. Parti tabanı bunu içine sindirebilecek mi? CHP’de birkaç ilçe dışında adaylar genel merkez tarafından ilan edilecek. O zaman ne olacak bunu şimdiden kestirmek mümkün değil.

Önümüzdeki günlerde her siyasi partide belediye başkan aday adaylarının kimler olduklarını öğrenmiş olacağız. Şimdi bana da ulaşan kulisleri anlatayım. Kadın aday adayları olacak mesela Kemer, Konyaaltı, Kepez, Muratpaşa, Manavgat, Döşemealtı ve Aksu parti genel merkezleri onları aday gösterir mi neden olmasın, olabilir. Adaylar Kasım ayı sonunda büyük oranda belirlenmiş olur diyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a