banner244

İsmail Kayalı…

Futbola Antalyaspor alt yapısında başladı.

Sırasıyla minik takımdan tutun, kırmızı beyazlı ekibin tüm kategorilerinde forma giydi.

8 Ocak 1998 doğumlu olan İsmail Kayalı, 2016-2017 futbol sezonunda, 18 yaşında olmasına karşın Antalyaspor’un U21 takımının sezon boyunca her maçta forma giydi.

Güçlü fiziğinin yanı sıra, efendiliğiyle de herkes tarafından çok sevilen Kayalı, kendisini bir tek geçen yıl binlerce Euro maaş karşılığı kırmızı beyazlı ekibin alt yapı koordinatörlüğüne getirilen David Badia’ya sevdiremedi.

Sezon bitiminde, Antalyaspor’un paha biçilmez alt yapı koordinatörü İspanyol David Badia, genç futbolcuya, “Sen bize yetersizsin, kendine kulüp bul” dedi.

“Ben Antalyaspor’un altyapısından yetişip bugünlere gelen birisiyim. Kırmızı beyazlı formayı giymeye devam etmek istiyorum” cevabı verse de, David Badia İsmail’i istemedi.

David’in Antalyaspor’da istemediği İsmail Fenerbahçe’ye gitti.

Sarı lacivertli ekibin U21 takımının çıktığı 10 maçın tamamında hem de 90’ar dakika oynama başarısı gösteren İsmail Kayalı, 22 puanla puan cetvelinin ikinci sırasındaki Fenerbahçe’nin başarısında büyük pay sahibi.

20 bin Euro maaş karşılığı (Masraflar 2 bin Euro) Antalyaspor’un altyapı koordinatörlüğünü yapan David Badia yönetimindeki kırmızı beyazlı ekibin altyapı takımları resmen dökülüyor. U15, U17, U19’un yanı sıra U21 oyuncuları 90 dakikayı dahi zor çıkardıkları dilden dile dolaşıyor.

Sezon başında 4 milyon TL bütçe verilen Antalyaspor altyapı koordinatörü David Badia’ya tanınan imkan ve özgürlükler 1966 yılından bugüne toplamda dahi tanınmadığı bir gerçek olduğunun altını da çizmek gerekir.

35 dolayında antrenör, 15 dolayında da çalışanın bulunduğu Antalyaspor altyapısının hali profesyonel takımdan geri kalır değil.

Öte yandan, yine Antalyaspor altyapısında yetişip, U19 takımın kaptanlığını yapan ve kırmızı beyazlı ekibin her kategorisinde forma giyen bir başka oyuncu Furkan Küçükkara’ya da kafayı takmış durumda olduğu öğrenilen David Badia’nın bir başka genç yeteneğin daha yuvadan uçması için adeta elinden geleni ardına koymadığı gelen bilgiler arasında.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Misafir Avatar
Özer Doğan 2 yıl önce

Masa başı memurluğundan altyapı koordinatörlüğüne getirilen bir adamdan ne bekliyorsunuzki.Onun suçu yokki getirenleri sorgulamak lazım.Futbol adamı olarak bügüne kadar nerde görev yapmış ? Hangi Avrupa takımında görev almış? Türkiyede nerde görev almış? Ben bunları kendisinin yüzüne söyledim, yaklaşık 1 yıldırda konuşmuyoz görüşmüyoz.Şimdi merak ediyom bizden Antalyaspor a giden çocukları ne zaman gönderecek.

Misafir Avatar
Antalya spor aşk 2 yıl önce

20 bin euro veriyorlarya su davida yaziklar olsun o kadar kaliteli kendi hocamiz varken su yapilana bak turk alt yapisi burasi ama yabancidan geçilmiyor Lütfen şunları çıkartın temizleyin artik su guzel takimdan david gimeli yazik gunah verilen paraya

banner20

a