banner153
banner230

Bunu söyleyen turizmin tam orijininde olan STK başkanları ve turizmin önemli sözcüleri AKTOB, TÜRSAB ve daha birçok kurum.

Yapılan açıklamalar hep aynı yönde ve görüşler ortak.

Özellikle Rusya ile yaşanan sorunlar ve sonrasında ülke sınırlarımızdaki savaş halleri ve süreç 2016’nın beter 2017’nin de yüz güldüren bir sonuçla tamamlanmasının fotoğrafını önümüze getirdi.

2018 yılı için de sözünü ettiğimiz değerler daha şimdiden milyonları bulan kayıtlar ve rezervasyonlardan söz etmekte. Rezervasyon iptallerini yaşatacak çok büyük bir gelişme söz konusu olmadığı sürece Antalya’ya bu sezon Dünyadan turist yağacak.

Türkiye’yi yasaklı ülke ilan eden ülke yok gibi.

ABD’den yapılan açıklamalar ve kurulan mahkemeler ve diğer unsurlar bu ülkeden gelecekleri ne kadar etkiler ne kadar onları ilgilendiren konulardır bilinmez.

Huzur ve güven ortamını tercih eden turist Türkiye’den iyisini de bulamayacağı için tercihini yine Türkiye’den yana yapacaktır.

Otel ve yatak kapasitesi sayısı dolayısıyla Akdeniz ülkeleri içinde her zaman fiyat ve konfor açısından tercih edilen Antalya bir kez daha bu sezon rekora koşacak.

10 milyonların konuşulduğu son yıllarda artık böylesine iyimser bir ortamda 15 milyonları dillendirme zamanının geldiğini söyleyebiliriz.

Vali Münir Karaloğlu, turizmde 2018 yılı temasının Pamfilya’nın başkenti ‘Perge Antik Kenti’ olarak belirlendiğini ve 2018’i ‘Perge yılı’ ilan ettiklerini açıkladı.

Perge’de yıllardır arkeolojik kazılarla yerin altındaki eserler gün yüzüne çıkartılıyor. Tatil tercihini Antalya’dan yana kullanan yabancı turistleri bu antik kente ziyaretlerini nasıl gerçekleştiririz asıl mesele bu. Yurt dışındaki fuarlarda yapılan bölgesel tanıtımlarda ‘Perge’ye de yer verilecektir hiç kuşkusuz. Benim turizmciye bir önerim var. Fuarlarda yerini alacak turizmcilere sesleniyorum. Otellinizin konforunu, plajını, havuzunu, hamamını, saunasını pazarlarken, ‘Perge’yi de pazarlayın. Nasıl mı, rezervasyon paketlerinizin içine ‘Perge Antik Kenti’ni de koyun. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın müze ve ören yerleri ziyaret fiyatları belli. Aynı rakamları paketinizde gösterin. İnanın 2018 yılında Perge’yi 4 milyon değil 10 milyon yabancı turist ziyaret edecektir.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a