banner244

160 öğretim üyesi binişlerini giydi

Akdeniz Üniversitesinde bu yıl akademik unvan alan 160 öğretim üyesine binişlerinin giydirilmesi dolayısıyla Atatürk Konferans Salonu'nda tören düzenlendi

Üniversite büyüyor
Törende konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Kurtcephe, Akdeniz Üniversitesi'nin bilimsel yarışını sürdürdüğünü, üniversitenin her geçen yıl büyüdüğünü ve geliştiğini anlattı. Üniversite bünyesinde son dönemde yeni fakülteler ve meslek yüksekokullarının açıldığını ifade eden Kurtcephe, açılan yeni birimlerle akademik personel sayısının da arttığını kaydetti. Kurtcephe, son atamalarda üniversitede görev yapan öğretim üyesi sayısının 790'a ulaştığını, görevlendirmesi yapılanlarla birlikte bu sayının 830'u bulacağını bildirdi.

500 üniversite arasındayız
Akdeniz Üniversitesi'nin, birçok insanın ''Göznuru, fedakarlığı, aşkı ve sevdasıyla'' bugünlere geldiğine dikkati çeken Kurtcephe, ''Bir, iki yıl içinde Akdeniz Üniversitesi, dünyanın saygın 500 üniversitesi içinde yer almaya namzettir'' dedi. Törende, akademik unvanları yükseltilen 53 profesör, 51 doçent ve 56 yardımcı doçente binişleri giydirildi. Törende ayrıca Prof. Dr. Akın Aksu, Yrd. Doç. Dr. Ercan Mıhçı ve Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Çetin'e ''Teşvik Ödülü'', Doç. Dr. Ömer Civalek'e ''Bilim Ödülü'', Prof. Dr. Ramazan Demir'e ''Hizmet Ödülü'', Türkiye'de ilk kez çift kol nakli yapan Doç. Dr. Ömer Özkan'a da ''Özel Hizmet Ödülü'' verildi. Törende Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri, ''A Capella Müzik Yolculuğu ve Çeşitlemeler'' dans ve müzik gösterisi sundu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a