banner244
banner203

3 okul hizmete girdi

Hayırsever Osman Ali Cingöz'ün yaptırdığı 18 derslikli Döşemealtı Osman Ali Cingöz İlköğretim Okulu, hayırseverler Hakan Külahçı ile Gökhan Külahçı'nın yaptırdığı 20 derslikli Döşemealtı Albay Süleyman Külahçı İlköğretim Okulu ve hayırsever Kemal Kalender tarafından yaptırılan 18 derslikli Aksu Kurşunlu İnci Kalender İlköğretim Okulu'nun açılışları, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, ilçe kaymakamları, milli eğitim müdürleri, kamu kurum müdürleri, eğitimciler ve vatandaşların katıldığı törenle gerçekleştirildi.

Babasını örnek gösterdi
Okulların açılış töreninde konuşan Vali Ahmet Altıparmak, hayırseverlere teşekkür etti. Hayırsever Osman Ali Cingöz'ün, Hollanda'da çalışmış bir işçi emeklisi olduğunu belirten Altıparmak, 'Benim babam da Hollanda'da çalıştı. Bize para gelirdi, biz de harcardık. Gördüm ki orada çalışmak, o paraları kazanmak çok zor. Hakikaten ağır şartlarda çalışıyorlar, insanlık suçu oluşturacak kadar ağır şartlarda. Dolayısıyla bu okulun her türlü tuğlasında önemli bir emek söz konusu' dedi.

Para değil gönül
Antalya'nın, hem hayırseverler hem de devlet tarafından yaptırılan okullar sayesinde eğitim alanında önemli bir aşama kaydettiğine vurgu yapan Altıparmak, 'Hep söylerim, parası olanlar değil, gönlü zengin olanlar okul yaptırıyor. Bu yüzden okul yaptıran insanlar için ben gönlü zengin insanlar diyorum' diye konuştu. Çocukların, okullarda özgürce eğitilmesi gerektiğini anlatan Altıparmak, öğretmenlere ve yöneticilere 'çocuklara kendi ideolojiniz ile baskı kurmayın' mesajı verdi.

Yoğun ilgi
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay da eğitime katkı sunan hayırseverlere teşekkür etti. Hayırseverler tarafından yaptırılan okulların eski binalarını yıkmadıklarını anlatan Gülay, 'Buraları anasınıfı olarak eğitime kazandırıyoruz' dedi. Açılış törenlerinde, hayırseverler Osman Ali Cingöz, Süleyman Külahçı ve Kemal Kalender'e plaket verildi. Okulların açılış törenlerine bölge sakinleri de yoğun ilgi gösterdi. Döşemealtı'ndaki Osman Ali Cingöz İlköğretim Okulu'nun açılışını izlemeye gelen kadınlar, Vali Altıparmak'a yoğun ilgi gösterdi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a