banner153
banner230
banner203

Antalya'ya ilk kez geldiler

Vali'ye ziyaret
Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü ޞube Müdürü Reşit Güldal ve 4 öğretmen eşliğinde Antalya'ya gelen 71 Hakkarili öğrenciler, Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ve öğrencileri evlerinde konuk eden Fettah Tamince Denizcilik Meslek Lisesi öğrencileriyle birlikte Vali Ahmet Altıparmak'ı ziyaret etti. Vali Altıparmak'ın ''Antalya'yı nasıl buldunuz'' şeklindeki sorusu üzerine Antalya'yı çok beğendiklerini kaydeden öğrenciler, Antalya'nın televizyonda görülenden daha güzel olduğunu söylediler.

Hakkari güzel bir kentimiz
Vali Altıparmak öğrencilere yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: ''İnşallah meslek hayatınızda da Antalya'ya gelirsiniz. Hakkari ile ilgili çok olumsuz haberler yer alıyor. Oysa Hakkari doğasıyla tarihiyle çok güzel bir kentimiz. Haziranda çiçeklerle doludur. Gönül Köprüsü projesi ile Antalya ve Hakkari arasında öğrencilerle güzel ilişkiler oluşturuluyor. Bizim çocukluğumuzda, gençliğimizde televizyon bile yoktu ya da siyah beyaz televizyon vardı. ޞimdi çocukların her şeyi var''

Öğütlerde bulundu
Yaşanılan her günün öğrencilerin yaşamını renklendirmesini isteyen ve öğrencilere öğütlerde bulunan Vali Altıparmak, ''Yaşadığınız yeri güzelleştirin ve insanlık adına, ülkeniz ve şehriniz adına güzel işler yapın. İnsanlık adına yaptığınız işler zaten kendi insanınız ve kentiniz için de yapmış sayılırsınız. Bunun için hayalleriniz ve idealleriniz güçlü olmalı. Hayatı kendinize zindan etmeyin, cennete çevirin. Huzurun olduğu yerde huzur, huzursuzluğun oldu yerde de huzursuzluk olur. Huzur veren huzur bulur, huzursuzluk veren de huzursuzluk bulur'' diye konuştu. Vali Altıparmak, çocuklara meyve suyu ikram ederken, çeşitli hediyeler de verdi. Hakkarili öğrenciler de Hakkari Valisi'nin gönderdiği hediyeyi Vali Altıparmak'a sundular.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a