banner244

İlçelerde karne heyecanı

Antalya'nın Merkez Muratpaşa, Kepez, Konyaaltı, Döşemealtı ve Aksu ile diğer ilçelerinde öğrenim gören öğrenciler yarıyıl tatiline gidi

Tütüncü karne dağıttı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğretim dönemi boyunca ziyaretleriyle yanlarında olduğu, okullarının fiziki şartlarını iyileştirdiği öğrencileri, karne sevincinde de yalnız bırakmadı. Tütüncü, Kuzeyyaka Mahallesi'ndeki Aslanlar İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 2010'“2011 öğretim yılının 1.dönem karne dağıtımı törenine katıldı. Başkan Tütüncü, öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandı. Okulun bahçesinde gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan Okul Müdürü, ޞeref Tonak, karne notlarından dolayı bazı üzücü olayların yaşandığına dikkat çekerek velilere, 'Çocuklarımızın karnesinde bir başarısızlık varsa, yetişkinler, öğretmenler olarak bu başarısızlıkta bizim de payımızın olduğunu unutmamalıyız' uyarısını yaptı.

Demre
Demre ilçesinde de öğrenci ve öğretmenler yarıyıl tatiline başladı. Yusuf Özek İlköğretim Okulu'nda yapılan karne törenine Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Bağcı, Emniyet Müdürü Hakan Saygıner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Kaymakam Demiryürek, 5-A sınıfında öğrencilere Demre ve çevresinde bulunan ören yerlerinin üçünün adını sordu. Yanıtları yeterli görmeyen Demiryürek, ''Tatilde Demre ve çevresindeki tarihi kentleri öğrenin. Tatil dönüşü yine geleceğim. En iyi öğrenenlere ödül vereceğim''' dedi.

Kaş
Kaş ilçesindeki, 17 ilköğretim ve 5 lisede eğitim alan 8 bin 200 öğrenci ile 600 öğretmen yarı yıl tatiline girdi. Kaş Merkez İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen karne törenine Okul Müdürü Galip Karakan, İlçe Milli Eğitim ޞube Müdürü Ali Türkoğlu ve Derviş Tatar, öğretmenler, öğrenciler ile veliler katıldı. Okul Müdürü Galip Karakan, karne dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, ''Sevgili öğrencilerim, çok çalıştınız, yoruldunuz ve dinlenmeyi hak ettiniz. Ancak tatil süresini bir fırsat süresi olarak görmek gerekiyor. Tatilde seviyenize uygun kitaplar okuyun ve okuduğunuz kitapları arkadaşlarınızla değiştirin'' dedi.

Kumluca
İlköğretim okulları ve liselerde, 2010-2011 eğitim öğretim yılının ilk yarısının sona ermesi dolayısıyla Kumluca'daki okullarda karne dağıtım töreni düzenlendi. Kumluca Cumhuriyet İlköğretim Okulunda düzenlenen karne törenine, Kaymakam Salih Işık, Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, ޞube Müdürleri, okul müdürü ve öğretmenler katıldı. Kaymakam Salih Işık, törende yaptığı konuşmada, öğrencilere derslerine iyi çalışarak, gelecekte topluma faydalı birer birey olmaları tavsiyesinde bulundu.


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a