banner153
banner230
banner203

İncik İlköğretim Okulu'nun temelini attı
     Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım, 24 derslik İncik İlköğretim Okulu'nun temelini attı. Törene Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Çetin, Aksu Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz katıldı. İsa Yıldırım, eğitime verdiği önemi vurgularken, 5400 metre kare kullanım alanı olan İncik İlköğretim okulunun, içerisinde, kütüphane, toplantı salonu, spor salonu, sığınak ve teknoloji sınıflarının yer aldığı modern bir yapı olacağını kaydetti. Yıldırım, farklı bir mimari yapıya sahip olan İncik İlköğretim Okulu'nun 1 yıl içerisinde tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edileceğini kaydetti.
     Yıldırım, Aksu Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği'nin öncülüğünde hayırsever iş adamlarının katkıları ile yapılacak ilköğretim okulunun inşaat alanında incelemelerde bulundu. İsa Yıldırım, şunları söyledi:
     'ƍ yıllık Pınarlı belediye başkanlığı dönemimde ve 2 yıllık Aksu belediye başkanlığım dönemimde toplam 120 derslikten oluşan 5 okulun yapılmasına öncülük ettik. Belediye baklanlığı sadece asfalt, kaldırım ve park yapmaktan ibaret değil. Bölgemde yaşayan insanların eğitim ve öğretimi her şeyden daha önemli. Bu anlayışla çıktığımız yolda yeni okulların yapılması için çalışmalarımız devam edecek Geleceğimiz olan çocuklarımızın modern okullarda eğitim görmeleri öncelikli hedeflerimiz arasındadır.''
     Aksu Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Hüseyin Yılmaz, eğitim gönüllüsü tüm iş adamlarını bölgede yapılacak eğitim kurumlarına destek vermeye çağırdı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a