banner153
banner230
banner203

Kepezli öğrenciler dünyaya açılıyor

Avrupa Birliği (AB) Programı Erasmus Projesi kapsamında Antalya’ya gelen öğretmen ve öğrenciler Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Hüseyin Ak Ortaokulu’nun, Erasmus Projesi kapsamında Antalya’da misafir ettiği öğretmen ve öğrencilerden oluşan 24 kişilik yabancı heyeti kabul etti. Meclis salonunda gerçekleşen kabulde Hüseyin Ak Ortaokulu Müdürü Süleyman Öztürk ile okulun öğrencileri hazır bulundu. Öztürk, yaptığı konuşmada Emate Erasmus projesi ile gençler arasında dil etkileşimini artırmayı amaçladıklarını belirtti.

“Antalya, dünyanın en güzel şehri”

Öğrenci ve öğretmenlere hoşgeldiniz diyen Hakan Tütüncü, “Sizleri belediyemizde misafir etmekten dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Sizi Erasmus Projesi kapsamında misafir eden Hüseyin Ak Ortaokulu’na teşekkür ederim. Umuyorum ki, bu projemiz çok verimli neticeler meydana getirecek. Burada hem Türkiye’yi tanıma imkanınız olacak, hem de buradaki öğrenci kardeşlerimizle birlikte güzel vakitler geçireceksiniz. İçinde bulunduğumuz şehir, bir dünya şehri. Antalya, aynı zamanda dünyanın en güzel şehirlerinden birisi” dedi.

Dünya gençleri ile iletişim

Başkan Tütüncü, Erasmus projesi ile Kepezli öğrencilerin, dünya gençleriyle iletişim kurduğunun da altını çizdi. Konuşmasının ardından Tütüncü’ye, İspanya, İtalya, Romanya ve Almanya’dan gelen öğretmenler çeşitli hediyeler takdim ettiler.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a