banner153
banner230
banner203

Atatürk Anıtı önünde senfonili anma töreni

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 79’uncu yılında Antalyaspor üst geçidi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde İstiklal Marşıyla andı.

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası 65 kişilik kadrosuyla, Antalyaspor üst geçidi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79’uncu yılında anma töreni gerçekleştirdi. İbrahim Sezer şefliğinde Atatürk Anıtı önüne gelen sanatçılar saat 09.05’i gösterdiğinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nı çaldı. Siren sesinin duyulmasıyla beraber araçlar dururken, vatandaşlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası daha sonra Valilik törenine katılmak üzere Atatürk Kültür Merkezi’nde gitti.

65 kişilik orkestra ile Atatürk Anıtı’na geldiklerini ifade eden Orkestra Şefi İbrahim Sezer, "Antalya Devlet Senfoni sanatçıları olarak Atamızı bu şekilde anmak istedik. Birazdan da Valilik törenine AKM’ye geçeceğiz. Bu kendi içimizden gelen, kendi duygularımızla yaptığımız anma töreni. Tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Atamıza çok teşekkür etmek istiyorum. 65 kişilik bir kadroyla buraya geldik. Yürekten buradayız. Herhangi bir görevlendirme yok. Kendi aklımızla kendimiz gibi anmak istedik" dedi.

İHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a