banner153
banner192

Geçtiğimiz Pazar, benim de yıllardır sakini olduğum Üçgen Mahallesi’ndeki  Giritli Parkı’nın,  otopark haline getirilmesiyle ilgili referandum oylaması yapıldı..

Oylamanın ardından Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel imzalı bir basın açıklaması yapıldı.

Denildi ki: “Yapılan referandum neticesinde bölgedeki 16 bin 311 kayıtlı seçmenden 3 bin 238’i oy kullanmış, katılım oranı yüzde 19.85 olarak gerçekleşmiştir. Hayır oyu kullanan 2 bin 860 vatandaşımız, yüzde 88.32 oranıyla burada otopark istemediğini beyan etmiş, mevcut haliyle korunmasını istemiştir. 360 vatandaşımız da, yüzde 11.11 oranıyla evet diyerek otopark yapılması yönünde tercihte bulunmuştur.”

Ve basın açıklamasını şu cümleyle tamamlıyor Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel:

“Bu kapsamda her zaman olduğu gibi Büyükşehir Belediyesi olarak söz de karar da milletin anlayışı çerçevesinde halkımızın tercihine her zaman olduğu gibi saygı göstermek suretiyle Üçgen otopark projemizi iptal edeceğimizi kamuoyuyla paylaşır, saygılar sunarım.”

Başkan Türel, Giritli Parkı’na yapılması planlanan katlı otopark ile ilgili özellikle muhalif siyasetçilerin mahallede oturan bazı vatandaşları da yanına alarak eylem yapma yolu seçilmesi üzerine, “Halka sorarız” demişti.

“Halkımızın otopark tercihi hususunda hür iradesiyle oy kullanmasını sağlamak ve herhangi bir etkileşimde bırakmamak için Üçgen otoparkıyla ilgili referandum kararını açıkladığımız toplantıda referandumla ilgili en ufak bir siyasi çalışma tarafımdan yürütülmeyecektir” diye de eklemişti.

Hatta Başkan Menderes Türel, referandum sürecinde yanlış anlamalara meydan vermemek adına, mahallelerin bitmesini dört gözle beklediği Şarampol şantiyesine bir kez dahi uğramadı.

Antalya’ya yapılacak her projeye karşı çıkılmasını, bırakılacak eserlerin ranttan ibaret olduğu yöndeki çalışmalarının adına siyaset diyen muhalif politikacılar ne yaptı?

Yazının girişinde de belirttiğim gibi benim de çeyrek asırdır sakini olduğum Üçgen Mahallesi’nde günlerce broşür yağmuru yağdırdı.

Özellikle CHP Antalya Milletvekilleri başta olmak üzere İl ve İlçe yönetimleri sürekli Giritli Parkı’nı dillerine dolayıp, gazete ve TV’lere demeçler verdi..

AK Partili Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iki dönemde de  en az oy aldığı Şarampol’e hiç kimsenin bırakın yapmayı, hayalini dahi edemeyeceği projeyi uyguluyor..

CHP’nin neredeyse tabiri caiz ise yıllardır her seçimde tulum çıkarttığı Üçgen Mahallesi’ne yıllardır bir çivi dahi çakmayan Muratpaşa Belediyesi’nin tersine Türel, üç bölümlü katlı kavşak yapıyor. Üzerine bir de bonus verircesine.,

“Otopark sıkıntınızı da gidereceğim” diyor.

Ama vatandaşı yine siyasiler kandırıyor.

Benim yaşıtlarımın pek ömrünün yeteceğini sanmıyorum ancak, bizim çocuklarımızın yaşındaki gençler, o otopark fırsatının nasıl siyasi çıkar ve karşıt görüş uğruna engellendiğinin acısını, inşallah yanılırım, kesinlikle çekeceklerdir.

Bugün Şarampol’deki 9 mahallede oturanlara sorun anlarsınız..

SGK Kurum’dan eski Şarampol Caddesi, Üçgen, Muratpaşa ve Cumhuriyet mahallelerinin sakinleri, akşam olup evinize geldiğinizde aracınızı park edebileceğiniz yer bulabiliyor musunuz?

Peki, Çarşamba ve Pazar Pazarı esnafları ya siz?

“Bir tane ağaç için bile göbek atarım” diye caka satan muhteremler..

Bir tane aracın otoparkı yüzünden vatandaşlar birbirlerine girip, orada kan akıtıldığı zaman üçüncü sayfanıza cinayet haberi düştü diye de göbeğin alasını atmanın yanında kalça sallamayı da sakın ihmal etmeyin..

Not: Antalya Toptancı Hali’ni Yukarı Kocayatak bölgesine yapılmaması için ellerinden geleni ardına koymayan Menderes Türel karşıtı muhalif siyasetçiler, gazanız (!) mübarek olsun. Giritli otoparkı yapımını da iptal ettirmenizi sindire sindire kutlayın artık..

Kaymaklı ekmek kadayıfı tadında yiyin, afiyet olsun..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20