banner244
banner203

229 Depremi

2 kişi bayıldı
Büyükşehir Belediye Meclisi, gündemindeki maddeleri görüşmek üzere Kültür Salonu'nda toplandı. Büyükşehir Belediyesinin Aksu'daki 229 numaralı parsele ilişkin imar düzenlemesi kararını protesto edenlerle, toplantıyı izleyen diğer vatandaşlar ve güvenlik görevlileri arasında arbede çıktı. Arbede anında biri kadın iki kişi baygınlık geçirdi ve yaralandı. Kürsünün bulunduğu bölüme, bozuk para, koltuk, şemsiye gibi maddelerin fırlatıldı.

AKP ve MHP 'hayır' dedi
Hafta başındaki toplantıda gündemden çıkartılan Atatürk Mahallesi'ndeki 229 numaralı parsel maddesi görüşülerek, Büyükşehir Belediyesinin, bu alanda Toptancı Hal kurulması amacıyla 1/5 binlik imar planında yaptığı değişiklik, AK Parti ve MHP'li üyelerin 'hayır', CHP'li üyelerin 'evet' oyuyla kabul edildi. Bunun üzerine toplantıyı izleyen yaklaşık 500 kişi, Başkan Mustafa Akaydın ile CHP'li meclis üyelerini protestoya başladı.

Protesto devam etti
Protestolar devam ederken Akaydın bir süreliğine salondan ayrıldı. 229 numaralı parselde gecekondusu bulunan vatandaşların protestolarının devam etmesi üzerine, toplantıyı izleyen diğer vatandaşlarla güvenlik görevlileri de protestocuları engellemeye çalıştı. Bu sırada yaşanan arbedede, toplantının yapıldığı salonun ana kapısının camları kırıldı. Protestoculardan 150 kadar vatandaşın protestosu belediye binası önünde geç saatlere kadar sürdürdü.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a