banner153
banner230
banner203

29 Ekim’de 2 bin 900 kadın Cumhuriyet için buluşacak

1 Kadın Hareketi ve Konyaaltı Belediyesi'nin öncülüğünde 29 Ekim'de Konyaaltı Kent Meydanı'nda toplanacak olan 2 bin 900 kadın İstiklal Marşı'nı söyleyecek. Aynı zamanda 1 Kadın Hareketi Kadın Üretim ve Dayanışması Derneği'nin kuruluş yıldönümü olan 29 Ekim'de Cumhuriyet Bayramı'nı coşkulu bir şekilde kutlamak istediklerini belirten 1 Kadın Hareketi Dernek Başkanı Buket Dağlı, "7'den 77'ye tüm Antalyalıları Konyaaltı Kent Meydanı'na bekliyoruz" dedi.

İstiklal Marşı okuyacaklar
Cumhuriyet Bayramı'nı en coşkulu şekilde kutlamak istediklerini belirten Dağlı, 29 Ekim Pazar günü 17:00'da Konyaaltı Kent Meydanı'nda 2 bin 900 kadının katılımıyla İstiklal Marşı'nı okuyacaklarını belirtti. Antalyalı kadınların etkinliğe ilgisinin çok fazla olduğunu belirten Dağlı, "Şu ana kadar 5 bine yakın kadın etkinlikte yer almak için başvurdu. Cumhuriyet'in coşkusunu ve güzelliklerini yaşatmak amacı ile gerçekleştireceğimiz organizasyonumuzda kadınlarımız umuyoruz ki güçlü kadınların güçlü toplumlar oluşturacağının bir kez daha farkına varacaktır" şeklinde konuştu.


Cumhuriyet şarkıları konseri
Dağlı, Cumhuriyet coşkusunun bir festival havasında yaşanması için 2 günlük bir etkinlik programı hazırladıklarını belirtti. 28-29 Ekim tarihlerinde Konyaaltı Kent Meydanı'nda Cumhuriyet Kostümleri Defilesi, Cumhuriyet Şarkıları Konseri, el emeği ürünlerin satışının yanı sıra Cumhuriyet Dönemi Oyuncakları Sergisi de açılacağını belirten Dağlı, "Eğlenerek, öğrenerek ve çalışan üreten kadınlarımızın ürünlerinin tanıtımını yaparak farklı bir içerikle Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birleştirip, unutulmaz bir bayrama hep beraber imza atmayı arzuluyoruz" ifadelerini kullandı. 

Ramazan BOZCA


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a