banner244

3. Etap’ta yolculu seferler başlıyor

Konyaaltı Sanayi İş Adamları Derneği’nin (KONYSİAD) konuğu olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hizmetlerini ve gelecek projelerini anlattı. Büyükşehir Belediyesi basın biriminden yapılan yazılı açıklamaya göre; Antalya’da güzel şeyler olsun gayreti gösterdiklerin belirten Türel, bu gayreti ilk günkü aşkla yeni bir döneme taşımak istediklerin söyledi. Antalya’nın siyasetin kısır çekişmelerine kurban edilemeyecek kadar güzel bir şehir olduğunun altını çizen Türel, “Antalya’yı düşünmek Antalya’da yaşamak değil, Antalya’yı yaşamak önemlidir. O yüzden hep Antalya’da siyaset yarışmasın, hizmetler yarışsın dedik. Adaylar yarışmasın projeler yarışsın dedik” diye konuştu.

Yeter ki Antalya kazansın
2004’te ilk görev geldiğinde Antalya girişlerinin mezbelelik halde olduğunu, ciddi trafik sorunu yaşandığını hatırlatan Türel, şunları söyledi: “Antalya tarihinde hiç katlı köprülü kavşak yapılmamıştı. Çağdaş raylı sistem yoktu. O kavşaklar trafiği tıkayacak suçlamaları söz konusu olmuştu. Hatta hızını alamayanlar göreve geldiğimizde o kavşakları dolduracağız demişlerdi. Ancak biz Antalya’nın kazanacağını düşündük, kararlılık ve cesaret göstererek bu projeleri Antalyamıza kazandırmaktan hiç imtina etmedik. Her zaman ‘Antalya’nın kazanması söz konusu ise ben kaybetmeye razıyım’ dedim. 11 katlı kavşak, 11 kilometre raylı sistem yaptık. Bizim olmadığımız dönemde bir santim raylı sistem yapılmadı, bir tane kavşak eklenmedi.”

3. Etap 17 Mart’ta
Bu dönem 28 katlı kavşak ve 44 kilometrelik bir raylı sistem ağını Antalya’ya kazandırdıklarını anlatan Türel, 3. Etap Raylı Sistem’in 4 ay gibi dünya rekoru bir zamanda tamamlanan Varsak-Otogar arasındaki 10 kilometrelik bölümünün 17 Mart’tan sonra yolcularla ile birlikte deneme sürüşü yapacağını açıkladı. Bir önceki dönemde Antalya’da bu hizmetler yapılsaydı belki de şu an metroyu bitiriyor olacağına dikkati çeken Türel, “Gelecek dönem için Konyaaltı Büyük Liman’dan başlayıp Kırcami’nin de içinden geçerek Lara Kundu’ya kadar giden bir metrodan bahsediyoruz. Antalya’mıza verdiğimiz her sözü tutmuş bir belediye başkanı olmanın özgüveni ve gururu ile halkımızın arasındayız. Bunu da başaracağız. Biz dersimize çalışmadan söz vermeyiz” dedi. 2009 öncesinde olduğu gibi borç edebiyatına sarılan muhalefetin “Antalya’ya Antalya yeter” dediğine dikkat çeken Türel, “Biz çok farklı düşünüyoruz. Biz Antalya dünyaya yeter diyoruz. Bizim bambaşka bir vizyonumuz, ufkumuz var” dedi. KONYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan Başkan Türel’e konuşmasını ardından plaket takdim etti.
Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a