banner153
banner230
banner203

3’üncü Etap tarihe geçti

3’üncü Etap Raylı Sistem Proje referandumu, 13 bin 287 kişi ile Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı Antalya’daki en yüksek katılımlı halk oylaması olarak tarihe geçti

Katılımcı, şeffaf yönetim anlayışı ile Türkiye’nin en çok referandum yapan belediye başkanı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bir kez daha demokrasi dersi verdi. ‘Söz de karar da milletin’ diyen Başkan Türel, Raylı Sistem 2’nci Etabı, Şarampol Projesi, Ulaşım Master Planı, Çallı Üst Geçit Projesi, Doğu Garajı ve Çevresi Kentsel Tasarım Projesi, Üçgen Katlı Otopark Projesi’nde olduğu gibi 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’ni de halkın onayına sundu. 23 mahallede gerçekleşen referandum demokrasi şölenine sahne oldu. 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’nin kaderini kendileri belirlemek isteyen Antalyalılar, hafta sonu olmasına rağmen sandık başına koşarken, verdikleri oyla tarihe geçti.

En yüksek katılım

3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi referandumu, Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar yaptığı halk oylamaları arasında en yüksek vatandaş katılımına sahne oldu. Referanduma 13 bin 287 vatandaş katıldı. 13 bin 15 kişi ‘evet projenin yapılmasını istiyorum’ derken, 249 kişi de ‘hayır’ tercihini kullandı. 23 oy da geçersiz sayıldı. Projeye evet diyenlerin oranı 97.63 olarak gerçekleşti. 2015 yılında 22 mahallede düzenlenen 2’nci Etap Raylı Sistem referandumuna 8 bin 400 kişi katılmıştı. 3’üncü Etap Raylı Sistem referandumu, 13 bin 287 kişi ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan referandumlar arasında en yüksek katılımlısı olarak tarihe geçti.  

İlk kazma yılbaşında

Her türlü izin, hazırlık ve finansmanı hazır olan yaklaşık 700 milyon lira yatırım maliyetli dev projeye, artık yılbaşında ilk kazmanın vurulması hedefleniyor. Projeye yüksek oranda evet çıkması Antalya’da sevinç yarattı. Verdikleri her bir oy ile projenin harcına katkı koyan Antalyalılar da demokrasiye verdikleri önemle tarihe geçti. Büyük projeleri halka sorduğu için Başkan Türel’e teşekkür eden vatandaşlar, projelerin halka sorulmasının bir erdem olduğunu ifade etti. Kent yönetiminde söz sahibi oldukları ve kendileriyle ilgili kararları kendileri verdikleri için mutlu olduklarını belirten Antalyalılar, 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi’nin hayata geçmesini dört gözle beklediklerini söyledi.

Haber Merkezi

 

 

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a