banner153
banner203

3’ÜNCÜ ETAPLA 55 KİLOMETRE

Şu anda Antalya’da yaklaşık 30 kilometreye yakın bir raylı sistem ağının hizmette olduğunu kaydeden Türel, “3’üncü etapla birlikte 55 kilometreye yükselecek. İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra en uzun raylı sistem hattı Antalya’da olacak” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 5 Kasım'da gerçekleştirilecek 3’üncü Etap Raylı Sistem Projesi referandumu öncesi Zafer, Atatürk, Yeşiltepe, Kanal mahallelerinde bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıya, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Antalya'yı dünyanın en çağdaş, modern projeleriyle tanıştırmak için büyük bir gayret içinde olduklarını belirten Başkan Türel, "Birçok projemiz artık başladı. Antalya'yı ve Antalyalıyı zenginleştirecek projeler. Birçok vatandaşımız bu projeler içerisinde iş aş sahibi olacak. Zaman zaman bizi eleştiriyorlar. Diyorlar ki 'Menderes Türel Boğaçayı Projesi yapacak bana ne faydası var. Sahil projesi yapacak bana ne faydası olacak.' Bunların hepsi sağlamış olduğu ekonomik değer itibariyle Antalya'da yaşayan esnafın tüccarın cebine girecek. Boğaçayı Projesi içinde 10 bin Antalyalı iş sahibi olacak" dedi.

 

Kendi rekorumuzu kırdık

Dünyada trafik sorununun yegane çözümünün raylı sistem olduğuna dikkati çeken Başkan Türel, "Bunu dünya böyle çözüyor. İlk dönemimizde 11 km raylı sistem tamamladık. İkinci dönem hemen 18 km daha Meydandan Havaalanı-Aksu-EXPO hattı yaptık. 5 buçuk ayda bitirdik. Kendi rekorumuzu kırdık. Bunlar Antalya'nın hak ettiği hizmetler. Ama gel gör ki bizden önceki döneme baktığınızda yaprak kımıldamadı. Gece gündüz çalışıyoruz. Bu hizmetler kolay olsaydı bizden önce yapılırdı" diye konuştu. 2014 seçimleri öncesinde 'Büyük projeleri millete sorarak yapacağım' dediğini hatırlatan Türel, “Yap derlerse baş tacı yapma derlerse o da baş tacı. Vatandaşımız yap diyorsa yapıyoruz yapma diyorsa tamam sorun yok" diye konuştu.

 

Seçimde oy kullanır gibi

Raylı Sistem Projesi'nin inşaat çalışması aşamasına getirildiğini kaydeden Türel, ihaleye çıkmadan önce halka sormak için 5 Kasım'da referandum yapacaklarını kaydetti. Yeşiltepe Mahallesi'nde Veysel Karani Cami yanındaki parkta, Zafer Mahallesi'nde Hüseyin Ak İlköğretim Okulu'nda, Kanal Mahallesi'nde Mimar Sinan İlköğretim Okulu'nda, Atatürk Mahallesi'nde de Atatürk Anadolu Lisesi'nde oy kullanılacağını vurgulayan Türel, "Kimliğinizi göstererek oy kabinine gizli oy kullanmak suretiyle oyunuzu atıyorsunuz. Oy kullanma saat 17.00'da tamamlanacak" dedi.

 

Yol haritamızı millet çizer

Referandumu 3’üncü etap güzergahındaki 23 mahallede yapacaklarını belirten Başkan Türel, “2’nci Etap Aksu'dan Meydan'a kadar 22 mahalledeydi çok güzel de bir katılım olmuştu. 8 bin 400 vatandaşımız katıldı. 98.42'si 'evet bu raylı sistem projesini istiyoruz' dedi. Eğer siz de istiyorsanız biz gereğini yapmaya hazırız" dedi. Şu anda Antalya'da yaklaşık 30 km'ye yakın bir raylı sistem ağının hizmette olduğunu kaydeden Türel, “3’üncü etapla birlikte 55 km'ye yükselecek. İstanbul, Ankara, İzmir'den sonra en uzun raylı sistem hattı Antalya'da olacak. 149 milyon Euro'luk bir yatırım bedeli var. Sizlere feda olsun" dedi. "Bizim yol haritamızı millet çizer" diyen Türel, “Siz 5 Kasım'da evet diyorsanız hemen Aralık ayında Kepez'imize güzel bir raylı sistem gerdanlığı kazandırıyoruz. 5 Kasım'da özellikle bütün hemşerilerimizin sandık başında olmasını çok önemsiyoruz. Güçlü bir desteğiniz olursa biz de yola devam diyeceğiz. Söz de karar da milletin" diye konuştu. 

DHA

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a