banner244
banner203

ABDÜLHAMİD’E  DAİR HER ŞEY

‘Payitaht’ oyuncuları da katıldı
Büyükşehir Belediyesi, üç kıtanın son hükümdarı Sultan II. Abdülhamid Hân’ı, vefatının 101. yıl dönümünde bir konferansla andı. Antalya Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu’ndaki konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mehmet Ercan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansa, Payitaht dizisi oyuncuları aynı zamanda yazar Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa) ve Hakan Boyav (Mahmut Paşa) konuşmacı olarak katıldı.

AKM koltukları dolup taştı
Dizi yoluyla Abdülhamid’e dair her şeyi tüm gerçekliğiyle anlatmaya çalıştıklarını belirten sanatçılar, konferansı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Antalyalıların yoğun rağbet gösterdiği programda AKM koltukları dolup taştı. Vatandaşlar merdivenlerden konferansı izlemek zorunda kaldı. Konferans boyunca keyifli zaman geçiren konuklar zaman zaman da hüzünlendi.

Hakan Boyav’a sürpriz
Dizide pastırma yeme sahneleri çok beğenilen Hakan Boyav’a (Mahmut Paşa) Kültür Şube Müdürü Okan Yavuz sürpriz yaparak pastırma ikram etti. Büyük bir ilgiyle takip edilen programın bitiminde katılımcılara çiçek takdim edildi. Konferansta Sultan 2. Abdülhamid’i daha iyi anlama ve tanıma imkanı bulduklarını belirten vatandaşlar, “İyi ki gelmişiz. Muhteşem ve çok güzel bir konferans oldu” diye konuştu.


Esra ALTUNKES

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a