banner153
banner230
banner203

Acılı eşten şok iddia

4 ޞubattan beri kayıp olan Büyükşehir Belediye çalışanı Murat Avuloğlu'nun eşi Dicle'den şok iddia: Kayıp kocamı ararken emniyet, 'MOBESE kameraları arızalı' dedi. 45 gün sonra telefon açtılar. Kameralar arızalı değil ama geçmiş görüntüler silindi' dediğini iddia etti

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri gürültü denetimi yapan bir birimde çalışırken iş çıkışı aniden kaybolan çalışanını arayıp bulmak yerine maaşını bile kesmişti. İngilizce öğretmeni eş Dicle Avuloğlu gazetemize herkesi şok edecek iddialarda bulundu. Avuloğlu şöyle konuştu: Eşim Murat Avuloğlu Konya da 1 Mayıs 2010'da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Halter ޞampiyonası'nda, 105 kilo kaldırarak Türkiye şampiyonluğunu elde eden bir Güneydoğu gazisidir. Kendisinden 4 ޞubat 2011 gününden bu yana haber alamıyoruz. Ben İngilizce öğretmeniyim. 2 çocuğumuz var biri erkek biri kız. Yetkililerden eşimin bulunması için yardım istiyorum.

Gazi hala kayıp
Eşim, gürültü denetimi yapan Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Koruma ޞube Müdürlüğünde görevliydi. Olay günü 'eve gidiyorum' diye çıktıktan sonra kendisinden haber alamadık. Eşim kaybolduktan sonra belediye yetkililerinden ne arayan ne de soran var. Kendisinin kimseyle husumeti yok. Eşim işten çıkarken iş arkadaşlarına yürüyerek eve gideceğini söylemiş. O nedenle Işıklar Caddesi'ndeki bütün mağazaların güvenlik kameralarına baktık ancak bir iz bulamadık. Polis ekipleri, eşimin cep telefonundan en son sinyalin Dedeman bölgesinden alındığını bize iletti. Kayıp olayı yaşandığında MOBESE kameraları arızalı olduğu söylendiği için görüntü alamadık.

Bir yanlışlık olmuş dediler
Yapılan incelemede saat 17.20'de telefonunun sinyali Lara da kesilmiş. Yolu gören tüm işyeri kameralarını inceledik ama eşimin görüntüsüne rastlayamadık. Ancak olaydan yaklaşık 45 gün sonra beni emniyetten aradılar. MOBESE kameralarının arızalı olmadığını söylediler. 'Bir yanlışlık olmuş' dediler. Ancak 45 gün önceki görüntülerin silindiği için eşime dair bir iz bulamadıklarını söylediler. Bu telefon görüşmesinden birkaç saat sonra emniyet görevlileri beni tekrar aradılar. 'Büyükşehir Belediye binası yakınındaki otobüs durağından küçük kısa bir görüntü bulduk. Burada eşiniz otobüse biniyor' dediler. Eşim, evimizin olduğu bölgeye gelen otobüse binmiş. Ancak MOBESE kayıtları silindiği için onu bulamıyoruz ve başına ne geldiğini bilmiyoruz.'

EMNİYET NE DEDİ:
Dicle Avuloğlu'nun iddialarını aktararak konuyla ilgili olarak bilgi istediğimiz Antalya Emniyeti Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü yetkilileri, 'Bahse konu kişi savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. MOBESE kameraları o tarihte arızalı değildir. Eşine ait görüntüler bulunarak kendisine izletilmiştir' dedi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a