banner244

AGC'den sahte gazeteci uyarısı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, seçim sürecinde kendilerini gazeteci olarak tanıtan kişilere itibar etmemeleri için Antalyalıları uyardı

Mevlüt Yeni, düzenlediği basın toplantısında, yaklaşan seçim sürecinde Antalya basını, siyasi partiler ve Antalyalıların bazı hususlara dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Yeni, her seçim öncesinde seçim dönemine mahsus yayınların ortaya çıktığına dikkati çekerek, bunun da yerel basını olumsuz etkilediğini bildirdi. AGC yönetim kurulu olarak seçim sürecinde bu durumu yakından takip edeceklerini kaydeden Yeni, ''Seçim sürecinde kendilerini gazeteci olarak tanıtan kişilere itibar etmemeleri için Antalyalıları şimdiden uyarıyoruz. Seçim endeksli çıkmış, seçimden sonra da kaybolacak sahte gazeteci ve yayıncıların peşine düşeceğiz'' dedi.

Sıkıntılar var
Yeni, önümüzdeki günlerde internet gazetecileriyle de biraraya gelmeyi planladıklarını, bu toplantının ardından 5 kişilik bir komisyon kurarak hazırlık sürecindeki yasaya katkı sağlamaya çalışacaklarını söyledi. Son günlerde basın özgürlüğüyle ilgili tartışmaların yaşandığına dikkati çeken Mevlüt Yeni, AGC olarak özgür basın, özgür haberci istediklerini ve farklı düşünmelerinin de mümkün olmadığını ifade etti. Yeni, tüm gazetecilik meslek örgütlerine de çağrıda bulunarak, ''Adını Türkiye'den almış Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ne iş yapar? Türkiye Gazeteciler Federasyonu ne iş yapar? Türkiye'de basın özgürlüğüne yönelik sıkıntılar var maalesef, ancak hiçbirinin sesi çıkmıyor. O zaman Türkiye'de basın özgür demektir'' diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a