banner153
banner230
banner203

Akaydın Varsak  tesisleri inceledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Büyükşehir Belediyesi'nin Varsak ASMEK Merkezi, Varsak Spor Merkezi ve Varsak Fidan Üretim Tesisleri'nde incelemelerde bulundu

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Adem Akyürek'ten Varsak ASMEK ve Spor Merkezi ile ilgili bilgiler alan Başkan Akaydın, kursiyerlerle bir araya geldi. 200 kursiyerin devam ettiği ASMEK Merkezi'ndeki derslikleri gezen Akaydın, kurslar hakkında bilgi aldı. Kursiyerlerle sohbet eden Akaydın, sıkıntıları olup olmadığını sordu. Kurslardan ve sağlanan imkanlardan çok memnun olduklarını ifade eden kursiyerler Başkan Akaydın'a teşekkür ederek, kendi işledikleri kurdele nakışını hediye etti.

Kadınlarla aerobik yaptı
Akaydın, bu yıl yeniden düzenlenen, 160 kadının ücretsiz fitness, pilates, step- aerobik ve yoga dersleri aldığı Varsak Spor Merkezi'ni de ziyaret etti. Kadınlarla sohbet eden, Akaydın, isteklerini kırmayarak, onlarla birlikte aerobik yaptı. Varsaklı kadınlar, kendilerine böyle bir imkanı sağladığı için Akaydın'a teşekkür etti.

Üretim atölyesine kutlama
Başkan Akaydın, aynı alanda Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan atölyeleri de denetledi. Akaydın, Boğaçayı Atölyeleri'nin ardından Büyükşehir Belediyesi'nin 2'nci üretim atölyesi konumundaki tesislerle ilgili Adem Akyürek'ten bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyacı olan büro mobilyalarını burada ürettiklerini anlatan Akyürek, 'Ayrıca belediyenin tüm klimalarının tamir ve bakımı burada yapılıyor. Yılda ortalama 1500 klima bakımı ve tamiri yapıyoruz. Böylece önemli bir giderin, belediye kasasında kalmasını sağlıyoruz' dedi. Çalışanlara 'Kolay gelsin' dileklerini ileten Akaydın, başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Fidan üretim tesisini inceledi
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, incelemeleri kapsamında Varsak Fidan Üretim Tesisleri'ni de gezdi. Bazı ağaç türlerinden çelikleme yöntemi ile fidan elde edilen tesisle ilgili bilgi alan Akaydın, çalışanlarla bir araya geldi. Akaydın, 'Büyükşehir Belediyesi, daha önce hizmet alımı yöntemiyle temin ettiği çiçek ve bitkileri artık Hurma ve Varsak'taki kendi seralarında yetiştiriyor. Ağaç, çiçek ve çalı gurubu bitkileri yetiştirerek, yıllık yüzde 70'e varan tasarruf sağlıyoruz. Kenti güzelleştirme çalışmaları daha az maliyetle gerçekleştiriliyoruz' diye konuştu. Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a