banner244

Akaydın'a çağrı

Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ın kişi başı 30 bin lirayı bulan ikramiye, özendirme, gece zammı, fazla mesaileri ödemelerini isteyen Büyükşehir Belediye personeli, şimdi de diğer bazı illerde olduğu gibi toplu ulaşımdan ücretsiz ya da indirimli faydalanmak istiyor

Antalya Büyükşehir Belediye personeli, kendilerine servis ücreti ya da servis hizmeti verilmesi yerine toplu ulaşımdan ücretsiz ya da indirimli faydalanmak istiyor. Konuyla ilgili yasal olarak mümkün görünmese de bir çözüm üretilebileceğini öne sürüyor. Yasalara göre zabıtalar ulaşımdan ücretsiz faydalanabiliyor. Belediye personeli için ise işe gidiş geliş için servis hizmeti veriliyor. Personel ise servis yerine kendilerine indirimli ya da ücretsiz ulaşım olanağı tanınmasını istiyor. Personel, 'Burdur'da personel ulaşımdan ücretsiz faydalanıyor' diyor. Kendilerine maaşlarının yanında servis ücreti ödenmesi ya da servis hizmeti verilmesi yerine ulaşımdan ücretsiz ya da indirimli faydalanma hizmeti sağlanmasını isteyen personel 'Yasa izin vermese de bir çözüm üretilebilir. UKOME çalışanları bile ulaşımdan ücretsiz faydalanamıyor' diye konuştu.

Öğretmenler de ayaklanmıştı
Geçtiğimiz günlerde Dershane, etüt merkezi, halk eğitim merkezi, ASMEK, AKMEK öğretmenleri, toplu ulaşımdan devlet okullarında çalışan öğretmenlerin gibi indirimli faydalanmak isteyerek 'Biz de indirim isteriz' demişti. Öğretmen olmalarına rağmen indirimden faydalanamayınca çileden çıkan öğretmenler için Dershaneciler Birliği 'Müracaatımızı yaptık' demişti. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME) ise sorunla ilgili İçişleri Bakanlığı'na uygunluk açısından görüş istemişti. 4736 sayılı kanuna göre toplu taşıma hizmetinden indirimli ve ücretsiz olarak yararlanacak kişi ya da kurumları tespit etmeye Bakanlar Kurulu'nun yetkili olması nedeniyle UKOME, öğretmenlerin indirimli ulaşım talebi için İçişleri Bakanlığından görüş istemişti.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a