banner153
banner230
banner203

Akaydın'a kötü haber

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, alkole teşvik etmek ve ölüme sebebiyet vermekle suçlanıyor

Eleştiri aldığı konulardan birisinin geçen ekim ayında ikincisi düzenlenen Almanların ünlü bira festivali Octoberfest olduğunu hatırlatan Akaydın, bir kişinin ölümüyle sonuçlanan Hasat Bayramı'yla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturma açıldığını söyledi. Bakanlığın görevlendirdiği müfettişin görev başladığını anlatan Akaydın, bedava bira dağıtmak, alkole teşvik etmek ve ölüme sebebiyet vermekle suçlandığı bilgisini paylaştı.

Devam ettirmede ısrarlı
Octoberfest'i 2 yıldır düzenlediğini ifade eden Akaydın, etkinliğin iddia edildiği gibi bira festivali olmadığını savundu. Festivali geçen yıl 45 bin kişinin ziyaret ettiğinin altını çizen Akaydın, yılda 2,5 milyon Alman turist ağırlayan Antalya'da turizm çekiciliğini artırmak için düzenlenen bir festival olduğuna değindi. İnşallah başımıza bir iş gelmez diyen Akaydın, festivali devam ettirme konusunda ısrarcı olduğunu dile getirdi.

Bedava bira dağıtılmadı
Festivalin belediye tarafından düzenlenmediğini belirten Akaydın, kendisini şu sözlerle savundu: 'Ben belediye başkanı olarak Alman Konsolosu ile birlikte açılışını yaptım, bir firma düzenledi her şeyi. Bira satılmışsa satılmıştır, parası ile satılmıştır. Bedava bira dağıtılmadı. İkincisi, bira içerek sarhoş olmak isteyen varsa o bölgeye 200 metre mesafe uzaklıkta, Antalya'nın her tarafında her türlü içkiyi içmeye imkanı var. ޞimdi suçlamalar şu bira fiyatında promosyon yaparak halkı tüketime teşvik etmek. Alakası yok. İkincisi ücretsiz bira dağıtmak. Hayır ücretsiz dağıtılmadı. Üç, adam ölümüne sebebiyet vermek. Bir adam içmesini bilmiyorsa evinde veya restoranda alkol komasına giriyorsa bu onun sorunudur. Ya da bu sorumluluktan kaçmak isterseniz tüm ülkede içki satışını yasaklamanız lazım. Ama ne olur o zaman biliyor musunuz? İranlı ve Arap turistler geliyor, gibi bizim hemşerimizde başka ülkelere içki içmeye giderler. İranlılar Antalya'ya bunun için geliyor. Bunun adı da özgürlük turizmi. Böyle bir şey ister misiniz Atatürk'ün Türkiye'sinde?' Akaydın, festival sırasında ölen gencin hayatını alkolden yitirmediğini, gerçek ölüm sebebinin adli tıp raporunda yer aldığını, ancak saygın bir ailenin çocuğu olduğu için kendisinin bunu ifade etmesinin doğru olmadığını kaydetti. Akaydın, Türkiye'de festival yaptığı için yargılanan ilk belediye bakanının da kendisi olduğunu iddia etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a