banner153
banner230
banner203

Akpm Başkanı Çavuşoğlu ve Veysel Dalmaz Finike ilçesinde hal esnafını ziyaret etti
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti adayı Veysel Dalmaz'la birlikte Finike ilçesinde hal esnafını ziyaret etti.
Finike ilçesine gelen Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Milletvekili Adayı Veysel Dalmaz, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, il ve İlçe teşkilatı, Turunçova, Hasyurt ve Sahilkent Beldesi'nde hal esnafını gezerek sorunları dinledi. Fiyatlar konusunda yakınan üreticilere, son yıllarda ihracat ve ürün kalitesinin artmasına yönelik destek verildiğini kaydeden Çavuşoğlu, zaman zaman sebze üretim fiyatlarında düşmelerin ve artışların olduğuna dikkati çekti. Çavuşoğlu şöyle devam etti:
''Fiyatlar inebilir çıkabilir. Örnek veriyorum geçen haftada fiyatlar üç katıydı. Geçen yıl da domates 6 liraydı. Netice olarak son yıllarda gerek ihracata destek, gerekse ürün kalitenin artması, gerekse birçok ülkeyle ikili ilişkilerin düzelmesi sonucu vizelerin kaldırılması en çok sebze ihracatı yapanlara yaradı. Öbür taraftan benim çiftçim ilaç ve girdilerin artışı çok fazla oldu derse ona katılırım. Ancak para etmiyor sözüne katılmıyorum''
Sebze ve meyve üretimi sırasında yaşanan sıkıntıları dile getiren nakliyecileri de dinleyen Çavuşoğlu, sorunların çözümüne ilişkin hallerin birleşmesi gerektiğini savundu. Çavuşoğlu, ''Burada ne kadar denetim oluyor bilmiyorum ama bize daha çok denetim çokluğundan yakınıyorlar. Bazen araçlarımız eksikleri nedeniyle durduruluyor. Üzerinde sebze ve meyve varsa bozulmaması için çözüm üretiyoruz ama fazla yükleyen kişinin alacağı cezaya yasal işlemlere müdahale etmiyorum. Çünkü bu işin vebali var. Kurallar konuyorsa gıda güvenliği, can güvenliği, köprü güvenliği, yol güvenliği, kilo, hız, ruhsat, sigorta bunlar zorunludur. Ve gerekli olduğu için uygulanıyor. Devlet bu kuralları kimseyi cezalandırmak için koymuyor. Bu nedenle herkesin dikkat etmesi gerekiyor'' şeklinde konuştu.
Çavuşoğlu ve partililer daha sonra Hasyurt Belediye Başkanı Muammer Genç'i ziyaret etti.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a