banner153
banner230
banner203

Aksu'da okul törenle açıldı
Teşekkür etti
Törene, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Ahmet Altıparmak, AK Parti Milletvekili Abdurrahman Arıcı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak ve iş adamları katıldı.

Çalkaya 75. Yıl İlköğretim Okulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisinin ardından düzenlenen törende konuşan AKPM Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sönmez ailesine eğitime katkıları dolayısıyla teşekkür etti. Türkiye'deki gelişmeleri, değişimi her alanda anlatmaya çalıştığını kaydeden Çavuşoğlu, ''Türkiye ile ilgili en çok eğitimdeki gelişmeleri övünerek anlatıyoruz'' dedi.

Vali Altıparmak
Vali Ahmet Altıparmak da 9 aylık sürede eğitim alanında hayır yapanlarla 20 protokol imzaladıklarını belirterek, yatırımlarla Antalya'da eğitimin altyapısının geliştiğini bildirdi.

Altıparmak, 2003 yılında 8 bin 354 olan derslik sayısının 13 bin 93'e çıktığına dikkati çekerek, öğrencilerden, okullarının kıymetini bilmelerini istedi. Altıparmak, BTSO Başkanı Celal Sönmez'e de yaptığı yatırımdan dolayı teşekkür etti. Hayırsever Celal Sönmez de ailesiyle Antalya'daki yatırımları nedeniyle böyle bir okulu yaptırma kararı aldıklarını ifade ederek, eğitime yatırım yapmanın önemini vurguladı. Eğitime yönelik yatırımlarının devam edeceğini kaydeden Sönmez, çocuklarından da eğitime yatırım yapmaya devam etmelerini istedi. Konuşmaların ardından Vali Altıparmak, Sönmez'e onur belgesi verdi. Kurdele kesiminin ardından okul bahçesine ağaç dikildi.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a