banner244

Akvaryum ihalesi ertelendi

Belediyenin akvaryum ve içindeki diğer tesislerin inşası ve 25 yıllığına kiraya verilmesi için bedeli 28 milyon lira olan ihaleyi kapalı teklif (arttırma) usulü ile dün yapacağı ihale, katılımcı olmayınca ertelendi.

Katılan olmayınca ertelendi
Büyükşehir'in Minicity yanında 30 bin m²'lik alanda yapacağı ilk panaromik akvaryumun dün yapılacak olan ihalesi ertelendi. İhaleye yüksek fiyattan dolayı katılım olmadı. Maliyet
Hesapları yapılıp detaylandırılarak bir iki ay içinde yeniden ihale yapılacak. Minicity yanında 30 bin metrekarelik alandaki akvaryumun, 10 bin mekterake kapalı alanı olacağı, sualtında gezi tünelleri olacağı, kapalı alanıyla Türkiye'nin en büyüğü olacağı, 360 derece panoramik akvaryum bölümüyle de dünyada ilk olma özelliği taşıyacağı öne sürülüyor.

İhale ertelendi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Arapsuyu 7 parselde kayıtlı taşınmazın (Minicity yanı) 30 bin metrekarelik bölümünde, belediye tarafından hazırlanan konsept projede belirtilen akvaryum ve içerisinde yer alan, diğer tesislerin inşası ve 25 yıl süreyle kiraya verilmesi için dün ihale yapacaktı. İşin tahmini bedeli 28 milyon lira, katılımcılardan alınacak olan geçici teminat bedeli 852 bin lira olarak belirlendi. Kesin teminat ise işin tahmini keşif bedeli sonucu oluşacak yıllık kira bedelinin yüzde 6'sı oranında alınacaktı. İhale, kapalı teklif (arttırma) usulü ile dün Antalya Büyükşehir Belediyesinde gerçekleştirilecekti. İstekliler şartnameyi belediyeden bedeli mukabili temin edebileceklerdi. Ama rakamlar yüksek gelince ihale ertelendi.

ޞükrü AĞIRMAN

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a