banner244

ANSİAD'ta ödüller dağıtıldı

21. yaşını kutladı
Antalya Sanayici ve İşadamları Derneğinin (ANSİAD) 21. kuruluş yıldönümü balosu ve ödül gecesi Lara'daki Lara Barut Hotel'de yapıldı. Geceye, TBMM Başkanı Mehmet Ali ޞahin, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, milletvekilleri ve işadamları katıldı. ANSİAD'ın Antalya'nın, Akdeniz bölgesinin gelişmesine ciddi katkılar sağlayan bir sivil toplum kuruluşu (STK) olduğunu vurgulayan TBMM Başkanı ޞahin, derneğin sosyal alanda da önemli faaliyetleri bulunduğunu kaydederek, ''Katılımcı, çoğulcu demokrasinin gelişmesinde yaptığınız çalışmalar her türlü takdirin üzerindedir'' diye konuştu.

Diğer konuşmalar
Gecede görevi Mehmet Hacıarifoğlu'ndan devralan ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergin Civan da öncelikli görevlerinin üyelerinin sorunlarını, ihtiyaç ve taleplerini karşılamak olduğunu, bunun için kentin tüm karar mekanizmalarıyla ortak hareket etme olanaklarını kullanacaklarını dile getirdi. Antalya'nın milli gelirdeki il payının yüzde 3 olduğunu vurgulayan Civan, bunu yüzde 6-7'ye çıkartmak istediklerini söyledi.

2010 ödülleri
Gecede, 'Yılın İş Adamı Ödülü'', ''Yılın Medya Ödülleri'' ile ''Yılın Kültür ve Sanat Ödülleri'' de sahiplerine verildi. Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ve Çallıoğlu İnşaat Firması Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim ޞencan'a ''Yılın Başarılı İşadamı Ödülü''nü TBMM Başkanı Mehmet Ali ޞahin verdi. ޞahin, İbrahim ޞencan'ın konuşmasında, ''Her başarılı erkeğin arkasında bir hanım vardır'' dediğini hatırlatarak, ''Bunu tek başına alırsanız İpek hanıma haksızlık yapmış olacaksınız'' dedi.ޞahin ödülü, İbrahim ޞencan ile birlikte sahneye davet ettiği eşi İpek ޞencan'a verdi.

Yenilmenin yeri yok
Cumhuriyet Gazetesi Muhabiri Faruk Keskin, ''Sülüğün çiftliğini kurdu'' başlıklı çalışmasıyla ''Haber'' dalında, Dünya Gazetesinden Duygu ޞahin, ''Antalya turizmde gol attı'' başlıklı çalışmasıyla ''İnceleme Araştırma'' dalında, Business Akdeniz Dergisinden Ulaş Kökçe, ''Benim kitabımda yenilmenin yeri yok'' çalışmasıyla ''Röportaj'' dalında, Ekspres Radyodan Mehmet Talay ise ''Gündem'' adlı programıyla ''Program'' dalında ''Yılın Medya Ödülleri''ni aldı. ''Yılın Kültür ve Sanat Ödülleri'' ise, Antalya'nın tarihi dokusu ve mimarisine yaptığı katkılar dolayısıyla, Mimar Doç. Dr. Emre Madran ile 15 Kasım 2010 tarihinde vefat eden UNESCO'nun ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' ödüllü sanatçısı, ''Çininin Picasso''su olarak tanınan Kütahyalı Çini Ustası Sıtkı Olçar'a verildi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

a