banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
Hürriyet AKDENİZ: Antalyalı 20 bir Rus

Türk turizminin göz bebeği Antalya, Rusların ikinci vatanı oldu. Son yıllarda Türk-Rus evliliklerinin daha da artırılmasının ardından Antalya'ya yerleşen Rusların sayısı 20 bine ulaştı.

SABAH AKDENİZ: Okul öncesi seferberliği

Antalya'da okul öncesi eğitimde okullaşma oranını artırmak için kollar sıvandı. Dev kampanya ile bin 124 derslik kazandırılması amaçlanıyor.

MİLLİYET AKDENİZ: 20 bin Rus komşu

Kent merkezinde 15 bin, Alanya'da da yaklaşık 5 bin Rus turist yaşıyor. Rusların yüzde 80'ini kadınlar 3 bine yakınını da çocuklar oluşturuyor.

CUMHURİYET AKDENİZ: Oy tehdidi işe yaradı

Yakaören köyünde gaz sızdıran kuyuda hiçbir çalışma yapılmadığı gerekçesiyle 12 Haziran'da oy kullanamayacaklarını söyleyen köylülerin kararlılığı, yanıt buldu. Gazı kesmek için kuyuya 50 ton çimento enekte edilecek.

AKDENİZ BEYAZ: Yıkım kavgası

Antalya Lara yolu üzerinde bulunan Bilem Otel'in 36 ek binası Muratpaşa ekiplerince, ruhsatsız olduğu gerekçesiyle yıkılırken, otel sahibi ruhsatsız bölümünün yapımına Başkan Evcilmen'in sözlü olarak izin verdiğini iddia etti.

AKDENİZ GERÇEK: Meydan veto yedi

Emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı'nı Cumhuriyet Meydanında yapma talebi, Antalya Valiliği'nden veto yedi. Vali Ahmet Altıparmak, meydanın turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bir bölge olduğu gerekçesiyle emekçilerin talebini reddederken, kutlamaların geçen yıl olduğu gibi Yavuz Özcan Parkı'nda yapılması kararlaştırıldı.

AKDENİZ GÜNCEL: Antalya Çocuk ve Oyun ޞenliği başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Antalya Çocuk ve Oyun ޞenliği başladı. Engelli ve minik öğrenciler de gösterileri ilgiyle izledi.

AKDENİZ MANޞET: Vali'den büyük ders

Hasyurt Tarım Fuarı'nda konuşacaklar listesinde adı olmayınca CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ı kürsüye çıkarttı. Aynı gün, Akdeniz Manşet'te yayımlanan

Vatansız Cüneyt haberi üzerine sefalet içerisinde yaşayan Cüneyt Aykut'a sahip çıktı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Milletimizin saadetini hedefliyoruz

Saadet Partisi Antalya Milletvekili Adayı Hasan Burgan, Biz insanlık saadetini, özelinde ise milletimizin saadetini hedefliyoruz dedi.

Antalya: Esnaf çöp konteynerinin kaldırılmasını istiyor

Elmalı Mahallesi Cengiz Toytunç Caddesi 2. Sokak'ta bulunan 60'a yakın esnaf, cadde üzerindeki çöp konteynerinin kaldırılması için imza topladı.

Antalya KÖRFEZ: Kaçak otel yıkıldı

Eski Lara yolu üzerinde bulunan 45 odalı Bilem High Class Hotel'in yan tarafına yapılan 36 odalı ek bina ruhsatsız olduğu gerekçesiyle Muratpaşa Belediyesi tarafından yıkıldı.

Antalya GÜNDEM: Alanya, 12 şehirle kardeş oldu

Alanya Belediyesi tarafından kültürel ve ticari alışverişi geliştirmek amacıyla 1992 yılında başlatılan kardeş şehir edinme anlaşmaları sonucunda Alanya, Asya ve Avrupa Kıtası'dan 12 ülke şehriyle kardeş oldu.

Antalya SON HABER: Antalya'dan dünyaya dostluk mesajı

Dini, dili, ırkı farklı binlerce çocuk Antalya'da düzenlenen Uluslararası Çocuk Oyunları Festivali'nde bir araya geldi. Festivale katılan Boşnak ve Sırp çocuklar kol kola şarkılar söyleyerek tüm dünyaya Antalya'dan dostluk mesajları veriyor.

EKSPRES: Zeytinköy'e ATİK desteği

ATİK, kentin kanayan yarası olan Zeytinköy'e el uzattı. Zeytinköy Sosyal Kültürel ve Ekonomik Geliştirme Projesi kapsamında çocuklar tenis ile yaşama kazandırılacak.

GAZETE BİR: Botlu protesto

Etiler Muhtarı Özdük, yağmur nedeniyle yolların kapanmasını ve buna ilgisiz kalan belediyeleri sokak ortasında şişme botla kürek çekip temsili balık tutarak protesto etti.

HİLAL: Kurumlara hibe desteği

Antalya AB Bilgi Merkezi aracılığıyla ile bugüne kadar kurum ve kuruluşla 21 hibe sözleşmesi imzalanırken, kullanılan toplam hibe tutarı ise 2 milyon 6542 bin 147 lira 2 kuruş olarak gerçekleşti. Antalya performans sıralamasında 38. sırada yer alıyor.

HÜRSES: 2010 başarılı geçti

Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, 2010'un Antalya polisi olarak çok başarılı geçtiği, 30'un üzerinde projeye imza attıklarını, bu projelerden 3'ünün Avrupa Birliği tarafından örnek gösterildiğini söyledi.

İLERİ: Gelin siyasete girin

AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Menderes Türel: Gelin siyasete girin. Bu illa ki benim siyasi görüşümle paralel olacak diye birşey yok. Siyasetin içinde sizin gibi genç sanayici işadamlarının sayısı arttıkça siyasetin kalitesi de artacak.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a