banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

Hürriyet AKDENİZ: Acil dışında sağlık felç

Sağlık çalışanlarının iki günlük iş bırakma eylemine, Akdeniz Bölgesi'nden büyük destek geldi. Hastanelerde acil vakalar dışında hasta kabul edilmedi.

SABAH AKDENİZ: Hep kendimizi baltalıyoruz

Avrupa'ya karşı Antalya turizminin elindeki en önemli koz olan Rusya pazarında, Türk tur operatörleri arasında yıkıcı rekabet yaşanıyor, olan yine Antalya turizmine oluyor.

MİLLİYET AKDENİZ: Uykusuz doktor ölüm demektir

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde buluşan sağlık personeli Antalya İl Sağlık Müdürlüğü'ne yürüdü. İntern doktorlar sloganlarla güvenceli çalışma yaşamı istedi.

CUMHURİYET AKDENİZ: Emekçinin meydan talebi

Sendikalar ve meslek odaları 1 Mayıs kutlamalarının Cumhuriyet Meydanı'nda yapılmasında ısrarlı. Ancak, Antalya Valiliği talebe sıcak bakmıyor.

AKDENİZ GÜNCEL: Doğal afetler için güç birliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi afet ve acil durumlarda birlikte hareket etme adına AKUT, TODDOSK, TRAC ve ANTTOF ile ortak işbirliği protokolü imzaladı. Buna göre yurt içi ve şehir merkezinde olası afet durumunda kurumlar koordineli çalışarak daha hızlı ve etkin fayda sağlama adına ortak iş gücü ile hareket edecek.

AKDENİZ MANޞET: Vatansız Cüneyt

Tansu Çiller'in başbakanlığı zamanında askerlik yapmadığı gerekçesiyle Türk vatandaşlığından çıkarılan Cüneyt Aykut, ABD vatandaşlığından da çıkarılıp sınır dışı edilince, Antalya'da sefalet içerisinde yaşamakla baş başa bırakıldı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Başkan Tursun noktayı koydu

Döşemealtı, Çığlık Mahallesinde arazi sahibi Faruk Yenice ile araziyi mal karşılığı takas eden Kerim Kara arasında 2001 yılından beri süregelen yer kavgasına Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun noktayı koydu. Tursun'un tarafları uzlaştırma sözü verdiği, iki gün sonra ise arazi üzerindeki evi yıktırdığı iddia edildi.

Antalya: Başbakanı bombaladı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Adayı Deniz Baykal, Ysk'nın 12 bağımsız milletvekili adayının, adaylığını iptal etmesine ilişkin,

Türkiye'ye bu yönetim zihniyeti yakışmıyor. Her noktada bir kriz, bunalım. Çok acı. Bu mu ileri demokrasi? Ustalık dönemi. Başbakanın bu mu ustalık dönemi? dedi.

Antalya KÖRFEZ: Bu tepki AKP'ye

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde toplanan yaklaşık 200 sağlık çalışanı,

Tam Gün Yasası ve performansa dayalı ücret uygulamasını protesto etmek amacıyla önce Üniversite içinde bildiri dağıttı sonra İl Sağlık Müdürlüğü'ne kadar yürüdü.

Antalya GÜNDEM: Dünya çocuklarından sevgi korteji

Antalya 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu günler öncesinden yaşamaya başladı.

Antalya SON HABER: Festivalde buluştular

Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali Antalya Cumhuriyet Meydanında coşkulu bir açılış töreniyle start aldı.

GAZETE BİR: Ocak - Mart rekoru

ITM Travel Genel Müdürü Recep Yavuz, Kasım - Mart aylarını kapsayan kış döneminde, Antalya'da 1 milyon yabancı turistin ağırlandığını belirtti.

HİLAL: Siyasiler mercek altında

Türkiye Emekliler Derneği Başkanlar Kurulu Sonuç Bildirgesini açıklayan ޞube Başkanı Hasan Ekin, siyasi partilerin Seçim bildirgelerini dikkatle incelediklerini söyledi.

HÜRSES: 24 Kişi gözaltına alındı

Antalya'nın da aralarında bulunduğu 4 ilde suç örgütüne yönelik operasyonda 24 kişi gözaltına alındı.

İLERİ: KOBİ'ler desteklenmeli

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Çorabatır:

Turizmde çift haneli rakamları yakalayacağız ama bu turizmcileri rehavete sürüklemesin.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a