banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: ''Önce uydu sonra mekik''
Akdeniz Üniversitesi'nde ''uzay bölümüne'' onay çıktı. En kısa sürede uzaya uydu göndermeyi hedeflediklerini belirten Rektör Kurtcephe, ''Uydu yetmez mekik de göndereceğiz'' dedi.

SABAH AKDENİZ: ''Hizmete talibiz''
Milli Savunma Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Vecdi Gönül, seçim bölgesine ilişkin ilk kez SABAH'a Akdeniz'e konuştu.

MİLLİYET AKDENİZ: ''Üniversitenin göze uzayda''
Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan ''Uzay bilimleri ve teknolojileri bölümü'' için onay çıktı. AÜ Rektörü İsrafil Kurtcephe, en kısa kısa sürede uzaya uydu göndermeyi hedeflediklerini açıkladı.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Baskın yok el konulan evrak yok''
Büyükşehir'e rüşvet baskını başlığıyla yerel bir gazetede çıkan habere ilişkin yapılan açıklamada, ''Operasyon yok. Sadece Türel döneminde ihalesi yapılan Düden Park'ın evrakları savcılığa tutanakla teslim edildi'' denildi.

AKDENİZ BEYAZ: ''AVM'ye 2. isyan''
Antalya Esnaf ve Sanatlarlar Odaları Birliği Başkanı Abdurrahman Seçimçok'tan sonra Konyaaltı Esnaf ve Sanatlarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, esnafın kepenk kapatmaması ve ayakta kalabilmesi için yerel yönetimlere de büyük iş düştüğünü belirterek, AVM'lere izin verilmemesini istedi.

AKDENİZ GERÇEK: ''Büyükşehir'den rüşvet yalanlaması''
Antalya, dün bir yerel gazetede yer alan ''Büyükşehir'i rüşvet baskını'' haberiyle çalkalandı. Haberde CHP Antalya Milletvekili Adayı Yıldıray Sapan'ın, EKDAĞ Genel Müdürlüğü zamanında adının karıştığı ne bir rüşvet olayı ile ilgili evrakın polis baskınıyla alındığı idida ediliyordu. Büyükşehir Belediyesi ise belediyeye baskın ve operasyon yapılmadığını açıkladı.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Dürüst çalışan bir belediyeyiz''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, ''Bize inanın, güvenin. Dürüst çalışan bir belediyeyiz'' dedi.

AKDENİZ MANޞET: ''AK parti'ye 300 yeni üye''
AK Parti Muratpaşa İlçe Teşkilatı tarafından Mehmetçik Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında partiye katılan 300 kişiye parti rozeti takıldı.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''Belediyeden ses yok''
Muratpaşa Belediyesi, Ermenek Mahallesi Asmalı-1 Sokak'ta Salih Akça'ya ait olduğu iddia edilen inşaat ile ilgili resmi bir açıklama yapmazken, çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Akça'nın 9 yıl önce geldiği belediyede adeta ağalık rejimi kurduğu yakınlarını işe aldırarak, resmi araçları şahsi işleri için kullandırdığı konuşuluyor.

ANTALYA: ''Borç yeniden yapılandırılsın''
ATSO Başkanı Çetin Osman Budak ve beraberindeki heyet, afet bölgesi Yurtpınar'da incelemelerde bulundu. Budak, ''Üretici perişan olmuş vaziyette. Devletin acilen konuya el atıp yaraların sorulması gerekiyor. Çiftçinin borcu yeniden yapılandırılsın'' dedi.


ANTALYA KÖRFEZ: ''Beyanname savaşı''
AKP'nin Türkiye Hazır Hedef 2023 başlıklı seçim beyannamesinin MHP'nin '񟭗 Lider Ülke Türkiye'' projesinden alıntı olduğunu ileri süren MHP İl Başkanı Kaya, AKP'yi ''siyasi kapkaççılıkla'' suçladı.

ANTALYA GÜNDEM: ''Oda yöneticilerine seminer''
AESOB, oda başkanları ve yöneticilerine yönelik eğitim semineri düzenledi.

ANTALYA SON HABER: ''Antalya'ya stadyumu kazandıracağız''
AK Parti Antalya Milletvekilleri Abdurrahman Arıcı ve Sadık Badak, hükümetin Antalya'ya yeni bir stadyum kazandırma kararlılığında olduğunu söyledi.

EKSPRES: ''CHP'de liste çatlağı''
CHP'de fırtına öncesi sessizlik bozuldu. Hüsnü ޞahin ve Hülya Egemenlik'in ardından aday adayı Ulvi Sarıbaş ile Akseki İlçe Başkanı Önder Çalık ve yönetimi de partiden istifa etti.

GAZETE BİR: ''Merdiven protestosu''
Çalışmayan yürüyen merdiven başında dua edip, belediyeyi protesto ettiler.

HİLAL: ''Tüpçüler imaj peşinde''
Hemen hemen her mahallede bulunan tüpçüler yasal mı? İşte bu sorunun cevabını arayan Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü, 300 işletmenin ruhsatının bulunmadığını belirledi. Dernek Başkanı Kaya, ''imajımızı zedeleyenleri ortadan kaldıracağız'' dedi.

HÜRSES: ''Devlet el atsın''
ATSO Başkanı Budak, afet bölgesi Yurtpınar'da üreticinin perişan durumda olduğunu belirterek, ''Üretici perişan olmuş vaziyette. Devletin acilen konuya el atıp yaraların sarılması gerekiyor. Çiftçinin borcu yeniden yapılandırılsın'' dedi.

İLERİ: ''Yürümeyen üst geçit merdivenine dua''
Antalya'da üst geçit yürüyen merdiveninin arızalı olmasını protesto eden mahalleli, üst geçit önünde merdivenin ''yürümesi'' için dua etti.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a