banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: Nöbetçi Avm bizi bitirir

İstanbul'da düzenlenen Alışveriş Festivali'nin Antalya'da da yapılacağı haberi esnafı kızdırdı. AESOB Başkanı, mağazaların 02.00'ye kadar açık kaldığı nöbetçi Avm sisteminin, esnafı bitirmeye yönelik bir uygulama olduğunu söyledi.

SABAH AKDENİZ: Kepez güvenli toplum ağında

Kepez, Güvenli Toplumlar Ağı'na katılan Türkiye'deki ilk ilçe oldu. Vali Altıparmak, Güvenli Toplum Ağı'nın Antalya'da yaygınlaşması için çalışacaklarını söyledi.

MİLLİYET AKDENİZ: Gıdada Oyun olmaz

Antalya Gıda Güvenliği Eylem Kurulu, son 5 yıl içinde 68 binden fazla denetim yaptı. 69 fırıncı savcılığa sevk edildi.

CUMHURİYET AKDENİZ: Turiste yanlış yapana ceza

Artık turistin derdini anlatabileceği bir hattı var. ALO 179 Turizm Danışma ve Çağrı Merkezi ile sorunlara hemen el konulacak. Turiste, Rusça, Almanca ve İngilizce bilen personel yardımcı olacak.

AKDENİZ BEYAZ: 11 Nisan heyecanı

Genel seçimlerin ilk aşaması olan 11 Nisan, partilerin adaylarını Yüksek Seçim Kurulu'na verecekleri gün olarak büyük heyecan yaratıyor. Aday adaylarının büyük bölümü 11 Nisan listelerinde yer alabilmek için parti genel merkezlerinde dolaşıyor.

AKDENİZ GERÇEK: 100. Yıl'ı versinler

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül'ün, Kaynak yok, Antalya'ya stadyum yapamayız açıklamasına bir tepki de İMO Başkanı Cem Oğuz'dan geldi. Akgül'ün 100. Yıl'ı ön plana çıkararak, Oraya para vermeyecektik yönünde değerlendirmede bulunmasını esefle karşıladıklarını ifade eden Cem oğuz,

Büyükşehir Belediye Başkanı 'Bana yer göstersinler, stadyum yapacağım' diyor. Buyursunlar 100. Yıl'ı versinler diye tepki gösterdi.

AKDENİZ GÜNCEL: Başkan'dan Dutlubahçe'ye Kültür Merkezi müjdesi

Dutlubahçe Mahallesin'de yapımı son aşamaya gelen Kültür Merkezi'nde incelemede bulunan Başkan Evcilmen, merkezin önümüzdeki ay hizmete açılacağını söyledi.

AKDENİZ MANޞET: İşte risk budur?

Halkart'ı işleten A-Kent firmasının belediyeye yarattığı Riskinin şimdilik 4 milyon 700 bin lirayken teminatının sadece 900 bin lira olduğu öne sürüldü. Riskin büyümesi karşılığında ek teminat alınıp alınmadığı, alınmadıysa oluşacak zararı kimin karşılayacağı merak konusu

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Koruma kurulu da onayladı

Balbey Mahallesi'nde yer alan eski Pazar Hamamı'nın yan tarafında proje dışı yapıları Koruma Kurulu'na şikayet etmesinin sonra Koruma Kurulu 2004 yılında onayladığı projenin dışına çıkıldığını fark ederek Büyükşehir, Muratpaşa Belediyelerine ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü'ne gereğinin yapılması isteminde bulundu.

Antalya: Ergenekon sanığı bağımsız aday oldu

Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan emekli Jandarma Albay Hasan Atilla Uğur, Antalya'dan bağımsız millletvekili adayı oldu.

Antalya KÖRFEZ: Sıra padişahlıkta mı?

Hükümete, Kanun hükmünde Kararname çıkarma yetkisi veren yasa tasarısı, Meclis'te kabul edildi. Tasarıyı eleştiren MHP Milletvekili Günal, Başbakan, bu yetki ile 'padişah' gibi her istediğini yapmak istiyor dedi.

Antalya GÜNDEM: Fuar başarımız yüzde 2

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fuarlar Komitesi ve Antalya Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Çetin Osman Budak, Türkiye'nin düzenlediği uluslararası fuarlara katılan yabancı ziyaretçi sayısının yüzde 2-2.5 düzeyinde kaldığını belirterek, bu oranın arttırılması gerektiğini bildirdi.

Antalya SON HABER: Evcilmen'den Kültür Merkezi müjdesi

Dutlubahçe Mahallesi'nde yapımı son aşamaya gelen Kültür Merkezi'nde incelemede bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, merkezin önümüzdeki ay hizmete açılacağını söyledi.

EKSPRES: Kaleiçi ısrarı

Büyükşehir Belediyesi'nin Kaleiçi ve Yat Limanı'nın yönetimini isteyen DTO, bölgenin canlandırılması ve kruvaziyer turizmi için ısrarı sürdürerek, Bize verin diyor

GAZETE BİR: Fuarcılıkta 4. sıradayız

ATSO Başkanı Budak, fuarcılık sektörüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Budak, Yılda 18 fuar ile Antalya 4. sırada yer alıyor dedi.

HİLAL: İkinci sıradayız

Antalya'da 2010 yılı içerisinde 35 bin ünite kan alındı. Bölge Kan Merkezi Müdürü Dr. Haluk Uyanık, Türkiye'de nüfusa oranla kan alımında ikinci sıradayız dedi.

HÜRSES: Liseliler gözaltında

Antalya'da 'YGS'de şifre' iddialarını protesto için eylem yapan gruba polis müdahalede bulundu. Eylemci gruptan 21 kişi gözaltına alınırken, gruba müdahalede bulunan polislerden 13'ü adliyeye gelerek adli tıp hekiminden rapor aldı.

İLERİ: Tesislerimiz kaliteli

Budak, geçtiğimiz yıl en fazla fuar düzenlenen illerin, 168 fuarla İstanbul, 25'er fuarla Ankara ve Bursa, 23 fuar ile İzmir ve 18 fuar ile Antalya olduğunu kaydetti.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a