banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: Kadınlardan partilere mesaj var Antalya'daki kadın örgütleri, Akdeniz Bölgesi'ndeki illerde milletvekilliği aday adaylığı için başvuran kadınların seçilebilecek yerlere konulmasını istedi.

SABAH AKDENİZ: BAKA, Türkiye'ye örnek Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) düzenlediği, Batı Akdeniz Bölgesi ve Körfez Ülkeleri Yatırım ve İşbirliği Fırsatları toplantısı, Türkiye'ye örnek olacak. 7 Arap ülkesinin katıldığı program Körfez'den yatırım çekmek için, diğer bölgelerde de uygulanacak.

MİLLİYET AKDENİZ: Zeytinköy, Kadıköy olsun Kentsel dönüşüm projesi kapsamında Zeytinköy'ü kalkındırmak için çalıştıklarını söyleyen Vali Ahmet Altıparmak, Bölgenin ismi Zeytinköy olarak kalsın ama Kadıköy gibi anılsın dedi.

CUMHURİYET AKDENİZ: Polis yabanci dil öğreniyor Antalya Emniyet Müdürü Ali Yılmaz, turizm kenti Antalya'da, yabancı dil bilen polisin önemine dikkati çekti. Yılmaz, bu konuda hazırladıkları ve örnek seçilen proje çerçevesinde 500 polisin dil öğrendiğini söyledi.

AKDENİZ BEYAZ: ޞifreli eyleme gözaltı Antalya'da Halkevleri üyesi 6 genç Ygs'de şifre skandalını protesto için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde kendilerini demir kapıya zincirlediği için gözaltına alındı.

AKDENİZ GERÇEK: Aa 91. yaşını kutladı Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, Anadolu Ajansı'nın 91. yıldönümünü kutladı. Aa Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Altıparmak, Anadolu Ajansı 91 yaşında yazan pastayı, Bölge Müdürü ޞennur Erdoğan ve çalışanlarla birlikte kesti.

AKDENİZ GÜNCEL: Tütüncü Koca Sinan'ı anlatacak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, eserlerine hayran olduğu Mimar Sinan'ı, Mimarlar Odası (MO) Antalya ޞubesi'nin ölümünün 422. yılı dolayısıyla düzenlediği söyleşide mimarlara anlatacak.

AKDENİZ MANޞET: Çavuşoğlu Aksu'da Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse, Aksu'da dolu nedeniyle zarar gören bölgelerde incelemelerde bulundu.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Afetzedelerin zararı giderilecek Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, geçen hafta Antalya'nın Aksu ilçesinde meydana gelen şiddetli yağış ve dolu nedeniyle üretici ve çiftçilerin zararının giderilmesi için çalışıldığını bildirdi.

Antalya: Antalya güvenli bir kent Antalya Emniyet Müdürü Yılmaz, polis haftası dolayısıyla Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu ve Cumhuriyet Başsavcısı Talat Deniz'i ziyaret etti. Polis teşkilatının 166. yıl dönümünün kutlandığına işaret eden Yılmaz, polis teşkilatında şu anda temel mantığın, Bireyi yaşat ki, devlet yaşasın olduğunu söyledi.

Antalya KÖRFEZ: Alo 179 açıldı Antalya'yı ziyaret eden turistlerin her türlü ihtiyacına cevap verecek olan Alo 179 Turizm Çağrı ve Danışma Merkezi açıldı.

Antalya GÜNDEM: Operasyon, son kaçış Antalya'da borçları nedeniyle cezaevine giren kişileri resmi belgede sahtecilik yaparak cezaevinden tahliye edilmelerine yardımcı oldukları iddia edilen 8 kişi ile suç örgütünün yardımıyla cezaevinden tahliye edildikten sonra örgüte yardım eden 11 kişi gözaltına alındı.

Antalya SON HABER: Denizcilik sektöründe eleman sıkıntısıBatı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Deniz Ticaret Odası (DTO) arasında istihdam protokolü imzalandı.

EKSPRES: Polis şehitleri anıldı Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 166. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 2006 yılında helikopter kazasında şehit olan polisler, meslektaşları tarafından anıldı.

GAZETE BİR: Büyükşehir 2 ödül aldı Merkezi Ankara'da bulunan Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği tarafından düzenlenen 2. Üretken Belediye Proje Yarışması'nda Büyükşehir Belediyesi Kadınlar Tiyatroyla Buluşuyor ve Köpek Parkı projeleriyle iki ayrı kategoride ödülü layık görüldü.

HİLAL: Çevrecilerin Ankara çıkarması Çevreciler 9 Nisan tarihinde Ankara'da buluşuyor. Yerli ve uluslararası şirketlerin, ülkemizin dört bir yanında büyük bir yağma hareketi yürüttüğünü ileri süren çevreciler Hidro Elektrik Santral'lerin (HES) yanı sıra termik ve nükleer santrallere de destek istedi.

HÜRSES: Çocuklara özel hayvanat bahçesi Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi bünyesinde minik ziyaretçiler için yeni alan açılıyor.

İLERİ: Antalya kan bağışı sıralamasında ikinci Türk Kızılayı Batı Akdeniz Bölge Müdürü Haluk Uyanık, kan nakli ile organ nakli arasında hiçbir fark olmadığını belirterek, 2010 yılında Antalya'da 35 bin, bölge olarak 65 bin ünite kan topladıklarını kaydetti.
Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a