banner153
banner230
banner203

Antalya  Basınında Bugün
HÜRRİYET AKDENİZ: ''Bizim polis affetmiyor''
Antalya polisi, başarılı çalışmalarıyla Türkiye genelinde ilk sıralara yükseldi. Teşkilatın 166. yıl dönümünün kutlandığı gün açıklanan raporda polisimiz, kaçak ve sahte içki yakalamada birinci, tefecilik operasyonunda ikinci sırada yer aldı.

SABAH AKDENİZ: ''Mahallemde okumayan yok''
Kent Konseyi, okuma yazma bilmeyenlerin oranını düşürmek için mahallelerde eğitim seferberliği başlatıyor. Proje kapsamında okuma öğretecek eğitim gönüllüleri aranıyor.

MİLLİYET AKDENİZ: ''Ölü sezon dirildi''
Turizmcilerin ölü sezon olarak adlandırdıkları ocak, şubat ve mart aylarında turist sayısında geçen yıllara göre büyük bir artış yaşandı. Sadece 20 Mart Pazar günü havalimanında toplam 26 bin 367 turist geldi.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Bu kadar sertifika işe yaramadı''
Burdur'un Gölhisar ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Haydar Peker, çeşitli kurslardan aldığı 15 kadar sertifikasına rağmen hala iş bulamamaktan dertli.

AKDENİZ BEYAZ: ''Baykal sertleşti. Ulan''
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Antalya'daki seçim çalışmaları sırasında Kılıçdaroğlu'nun aile sigortası projesini savunurken, parayı nereden bulacaksınız diye soran Başbakan Erdoğan'a ''Ulan'' diye hitap ederek, ''Senin haram yediğin paraları ihtiyaç sahiplerine verecek'' diye bağırdı.

AKDENİZ GERÇEK: ''Kaynak yediğin haram paralar''
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Aile Sigortası'nın kaynağını soran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirdi. Deniz Feneri davasını hatırlatan Baykal, ''Bu dümeni döndüren insanların eline devlet bırakılır mı? Bu dümeni döndüren insanlar kim bilir hangi başka dümenleri döndürüyor değil midir?''

AKDENİZ GÜNCEL: ''Büyükşehir afetzedelerin yanında''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Aksu'nun Yurtpınar köyü ve çevresinde meydana gelen dolu felaketinden zarar gören vatandaşların yanlarında olduklarını belirterek, vatandaşlara nakdi yardım yapılması konusunda çalışma yapacaklarını belirtti.

AKDENİZ MANޞET: ''Bir teşekkürü çok gördüler''
AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açılan Büyükşehir Belediyesi tesislerinin, AK parti döneminde yapıldığını belirterek, ''Bir teşekkürü bile çok gördüler'' dedi.

ANTALYA: ''Zeytinköy'ü tanıyamayacaksınız''
Vali Ahmet Altıparmak, Zeytinköy'de uygulamaya konulan Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde okulların yapıldığını, gençlerin vasıflı hale gelmesi için meslek kursları düzenleneceğini belirterek, ''Zeytinköy ne zaman ortalama Antalya mahallesi olacak, o zaman (Proje bitti) diyebiliriz, ama ortalamanın üzerine çıkacak hale getirmemiz lazım'' dedi.

ANTALYA KÖRFEZ: ''Sarısu'da ağaç krizi''
Orman Bölge Müdürlüğü, Sarısu'nun ağaç röleve planının Serbest Orman Mühendisi refakatinde yapılmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi'nin çekişme ve çatışma yolunu seçtiğini iddia etti. Genel Sekreter Aktekin ise İşletme Müdürlüğü'nün önerdiği Serbest Orman Mühendisi eşliğinde planların yapıldığını söyledi.

ANTALYA GÜNDEM: ''Eski hamam eski tas''
Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na aile sigortası için kaynağı nereden bulacağını sormasını eleştirerek, ''Geliyorlar bizim Genel Başkana 'Kaynağı nereden bulacaksın?'. Ulan senin haram yediğin paraları kesecek, onların tümünü milletin ihtiyacına harcayacak'' dedi.

ANTALYA SON HABER: ''Tüm imkanları seferber ettik''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Aksu'nun Yurtpınar Köyü ve çevresinde meydana gelen dolu felaketinden zarar gören vatandaşların yanlarında olduklarını belirterek, vatandaşlara nakdi yardım yapılması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

EKSPRES: ''Stadyum imkansız''
Yeni stat için imzalar toplanırken, ''Dokuma'ya yapılacak'' açıklamaları geldi. Ancak son sözü söyleyen Gençlik ve Spor Genel Müdürü, ''Kendi yağınızla kavrulun'' dedi.

GAZETE BİR: ''Dünyanın gözü Antalya'da''
4. Uluslararası Görme Engelliler Dünya Oyunları, Antalya'da başladı. Kepez Erdal Öner Spor Salonu'nda düzenlenen törenle başlayan oyunlar renkli görüntülere sahne oldu.

HÜRSES: ''Stat şoku''
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, ''Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü kaynaklarıyla Antalya'ya stadyum yapmamız imkansız'' dedi.

İLERİ: ''Enflasyon rakamları''
ATSO Başkanı Budak, ''Enflasyondaki düşüş böylece mevsimlik faktörlere bağlı olsa da ekonomide talep enflasyonu baskısının olmadığı bir kez daha görülmektedir.''


Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a