banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: ''Adaylar üç partiyi seçti''
Akdeniz Bölgesi'nde milletvekili aday adaylığı için başvurular, daha çok AK Parti, CHP ve MHP'de yoğunlaştı. 3 ilde AK Parti sayısal üstünlük sağlarken, Antalya'da AK Parti ve CHP'ye ilgi aynı düzeyde. DSP, DP ve SP'de ise şimdilik sessizlik hakim.

SABAH AKDENİZ: ''Bu birincilik alkışlanır''
Antalya nüfusa oranla organ bağışında Türkiye birincisi oldu. İl Sağlık Müdürü Bilgin, ''Bu rakamları çok daha yukarıya çıkartacağız'' dedi.

MİLLİYET AKDENİZ: 'Ƌ ayda 5 bin işsiz''
Ofisin kapısını 5 ay içinde 5 bin işsiz çaldı, 200'ün üzerinde firma da eleman ihtiyacı için kayıt yaptırdı. Bugüne kadar 50 kişiye iş bulunabildi.

CUMHURİYET AKDENİZ: ''Aday adayı heyecanlı''
Seçim çalışmalarına hızlı başlayan CHP Antalya İl Teşkilatı'nda, dün aday adayları ilk kez bir araya geldi. Baykal'ın da katıldığı toplantıda, katılımcılar tek tek kendini tanıttı, seçim stratejisi konuşuldu.

AKDENİZ BEYAZ: ''Baykal garanti değilmiş''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 12 Haziran seçimlerinde Deniz Baykal'ın milletvekili adaylığı konusunda ''garanti diye birşey yok'' dedi.

AKDENİZ GERÇEK: ''Kepez'de birinci parti olmalıyız''
CHP Kepez İlçe Örgütünü ziyaret eden CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, ''Antalya açısından Kepez çok önemlidir. CHP açısından çok daha önemlidir. Yani Kepez'de birinci parti olmadan hiçbir CHP'li 'Antalya'da görevimi yaptım' diyemez'' dedi.

ANTALYA EKSPRES: ''Ev ev gezeceğiz''
CHP İl Başkanı Ülken, 12 Hazirana kadar çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacaklarını belirtti. Ülken, ''Referandumdaki sonucun alınması halinde 9 milletvekili sayısını yakalayacaklarını'' söyledi.

AKDENİZ GÜNCEL: ''Ücretsiz süt dağıtımı projesi hayata geçti''
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 bin 500 çocuğun günlük süt ihtiyacını karşılamaya yönelik hazırlanan proje hayata geçti. Ekipler sosyo-ekonomik yönden yoksunluk çeken ailelere çocuk sayısına göre günlük ücretsiz süt dağıtımı gerçekleştiriyor.

AKDENİZ MANޞET: ''Bu okulda neler oluyor''
Ermenek'te bir okulda öğrencilere hakaret ve şiddet uygulandığı, temizlik işçisi gibi çalıştırıldığı, öğrencilerden sürekli para istendiği, karşılığında makbuz verilmediği iddia edildi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: ''İhale şekli yanlış''
Akdeniz Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Bolat Ankaralı, kurumların açtığı hizmet alım ihalelerindeki yanlışlığa değindi. Ankaralı, ''Kamu ihalelerinin adam sayısına göre ihale açmasının önüne geçilmelidir'' dedi.

ANTALYA: ''Müjde Ar geliyor''
Bu yıl 8-14 Ekim tarihleri arasında yapılacak 48'inci Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metrajlı Film Yarışması'nın jüri başkanlığı usta oyunca Müjde Ar yapacak.

ANTALYA KÖRFEZ: ''MHP'liler esnaf ziyaretinde''
MHP Antalya Milletvekili aday adayları Murat Gökhan Oral ve Mustafa Aksoy, esnafı ziyaret ederek MHP'nin seçim beyannamesini anlattılar.

ANTALYA GÜNDEM: ''Projeler BAKA'da''
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın Mali Destek Programı'na proje başvuruları tamamlandı.

ANTALYA SON HABER: ''Büyükşehir evet derse sorun çözülür''
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi'nin gecekondu probleminin, gecekonduculara tahsis edilen 30 dönümlük Hazine arazisiyle ilgili 4 kez yaptıkları imar uygulamasının Büyükşehir Encümeni'nde kabul edilmesi halinde çözüleceğini söyledi.

GAZETE BİR: ''AK Parti'deki değişim Antalya'yı vuracak mı?''
Başbakan Erdoğan'ın genel seçim öncesi mevcut milletvekilleriyle ilgili geniş çaplı bir değişimin sinyallerini vermesi akıllara, ''Antalya'da hangi vekiller listeye girmeyecek'' sorusunu getirdi.

HİLAL: ''AB istedi diye yasak''
AB'nin domates, biber ve kabak ile armutta zararlılarla mücadelede kullanılan 9 etken maddeyi yasaklaması üzerine Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, 1 Nisan 2011 tarihinden itibaren Türkiye'de de bu uygulamayı başlatma kararı aldı.

HÜRSES: ''Baykal'dan jet yanıt''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'nun ''bir tek onun yeri garanti'' dediği Baykal için ''Vallahi garanti diye birşey yok'' dedi. Baykal ise, ''Hepimiz kendimizi partimize, örgütümüze emanet ettik. Onlar nasıl uygun görürse öyle olur'' dedi.

İLERİ: ''Diyalize servet akıyor''
İl Müftü Yardımcısı Muammer Ayan, ''Organını satılması kesinlikle caiz değil. İnsan kıymetli bir varlıktır, kendi kendinin parçasını satma hakkına sahip değildir'' dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a