banner153
banner230
banner203

Antalya Basınında Bugün

HÜRRİYET AKDENİZ: Antalya'dan Ankara'ya

Anadolu'nun dört bir yanından çevreciler Ankara'ya yürüyecek. Antalyalı gruplar da 12 Nisanda Cumhuriyet Meydanı'ndan yürüyüşe başlayacak.

SABAH AKDENİZ: Siyasi arena hareketlendi

Seçim kulisleri aday adaylarına kilitlendi. AK Parti'de adaylık başvuruları bugün bitiyor. MHP'de başvurular bugün başlıyor. CHP henüz belirsiz.

MİLLİYET AKDENİZ: Bir avuç cesur kadın

Akdeniz Girişimci İşkadınları Derneği'ni kuran 12 cesur kadın, Evde oturma zamanı değil, iş başına diyerek ev kadınlarının üretime ve yönetime katılmalarını sağlamak için harekete geçti.

CUMHURİYET AKDENİZ: Akaryakıta zam protesto edildi

AK Parti iktidarının akaryakıta yaptığı üst üste zamlar, Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu üyeleri tarafından protesto edildi.

AKDENİZ BEYAZ: CHP'de ön Seçim şoku

CHP Genel Merkezi'nin Seçim startı vermek üzere yaptığı ve tüm il başkanları ile partili belediye başkanlarınında davet edildiği toplantıda, İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'dan ön Seçim yapılmaması ve adayların merkez yoklamasıyla belirlenmesi kararı alındı.

AKDENİZ GERÇEK: Zam makinesi AKP

Akaryakıt fiyatlarına üst üste gelen zamlar, Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu'na üye bir grup tarafından protesto edildi. Grup adına basın açıklaması yapan ADD ޞubesi Başkanı İbrahim Daş, İktidar resmen zam makinesi gibi çalışmaktadır dedi.

AKDENİZ GÜNCEL: Başkan Tütüncü'den Yörüklere müjde var

Yörükler Gecesi'ne katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaptığı konuşmada, Yörüklerin göç yolunda yer alan sarnıçların yeniden düzenleneceği ve Varsak'ta bulunan göç yolunun canlandırılacağı müjdesini verdi.

AKDENİZ MANޞET: Ve Türel geliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, AK Parti'den milletvekili aday adaylığını bugün açıklıyor. Türel öğle saatlerinde AK Parti İl Başkanlığı'na giderek müracatını yapacak.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: Erbakan Hoca'yı unutmadılar

Milli Görüş Lideri ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden günler geçmesine karşın taziye ziyaretleri hız kesmeden sürüyor.

Antalya: Halk kontak kapattı

Antalya Ulusal Güçbirliği Platformu üyeleri, akaryakıt zammını protesto etti. Platform adına konuşan İbrahim Daş, Yoksulluk sınırında mücadele veren vatandaş kontak kapattı, aracını kullanmıyor dedi.

Antalya KÖRFEZ: Tansiyon yükseliyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlere ilişkin açıkladığı Seçim takvimine göre Seçim süreci bugün başlıyor. Seçim listeleri muhtarlıklarda 18 Mart 2011 cuma günü askıya çıkarılacak. 31 Mart perşembe günü ise askıdan indirilecek.

Antalya GÜNDEM: Eğitime rekabet geliyor

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın, seçimlerden sonra gerçekleştirilecek Anayasa Değişikliği ile özel şirket üniversitelerinin kurulacağını belirterek, önümüzdeki süreçte yüksek öğretimde bankalar arasında yaşandığı gibi rekabet yaşanacağını bildirdi.

Antalya SON HABER: Açılımın tehlikeli olacağını söyledik

Özellikle açılım konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ters düştüğünü belirten Antalya Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Ziya İrbeç, Sadece bugün değil veya AKP'den istifa ettiğim 21 Ocak 2011 günü değil, daha önceki dönemlerde de kaygılarıma sebep olan hadiselerin başında, Başbakan'ın her konuşmasında toplumu ayrıştırmaya yönelik söylemlerinin geldiğini belirttim dedi.

EKSPRES: Turizmde dev proje

ATSO Başkanı Budak, turizmi 12 aya yaymak için ürettikleri projeyi Berlin Turizm Fuarı'na açıkladı. AKTOB, ATSO, BAKA ve Almanya Turizm Kalkınma enstitüsü ile birlikte yapılacak projeyle Almanya'da Antalya'yı satan turizm acenteleri eğitilecek.

GAZETE BİR: Evsahibi Antalya

52 üyeden oluşan Uluslararası Halk Sporları Birliği'nin iki yılda bir düzenlediği Doğa Olimpiyatları'nın ilk kez ekim ayında Türkiye'de düzenleneceği, olimpiyata Antalya'nın evsahipliği yapacağı bildirildi.

HİLAL: Bazı odalar kapanmalı

Türkiye Kahveciler Federasyonu Genel Başkanı ve Antalya Kahveciler Odası Başkanı Murat Ağaoğlu, gündemi sarsacak açıklamalar yaptı. Ağaoğlu, bazı odaların kapanması gerektiğini söyledi.

HÜRSES: Derdimiz geçim

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaptığı Yaşam Memnuniyeti Araştırması'nın 2010 yılı sonuçlarına göre halkın yüzde 46,2'si geliriyle ihtiyacını karşılamakta zorlanıyor.

İLERİ: Tanıtıma büyük katkı

Antalya'da ekim ayında yapılacak olimpiyatın Türkiye genelindeki katılımcıları olan doğa sporları dernekleriyle koordinasyon toplantısı yapıldı.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner20

banner221

a